Jump to content

Podijela imovine


Khloe

Preporučene objave

Poštovani, molim vas savjet. 

Moj zaručnik je sa bivšom djevojkom kupio stan u drugom gradu gdje su živjeli. Uložio je više od polovice stana, ona je sastavila ugovor jer je te struke i nigdje nije zavedeno koliko je on uložio nego samo da su oboje vlasnici. S tim da je ona uvedena u Zk. Ona još uvijek živi u tom stanu, on ne živi od njihovog prekida. Što nam je činiti sada, morat ćemo sudski ali što kako i kada? 

Hvala vam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Khloe je napisao:

U izvanbračnoj su zajednici živjeli 2 god

Izvanbračna zajednica je zajednica neudane žene i neoženjenog muškarca koja traje najmanje tri godine, a kraće ako je u njoj rođeno zajedničko dijete ili je nastavljena sklapanjem braka.

Prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

Što točno piše u tom ugovoru, a da je detaljnije vezano za vlasništvo stana?

Može odgovor na ovo pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Khloe je napisao:

Živjeli su 2 godine znači nije izvanbračna zajednica. U ugovoru je navedeno da su oboje vlasnici i oboje su uložili podjednako što ne stoji. Što nam je sad činiti, ne znam zato sam vam se javila i ispričavam se ako ne znam detalje. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez detaljnih informacija jako je teško dati konkretan savjet, jer ako u ugovoru piše da su suvlasnici, temeljem čega je samo ona upisan u zk kao vlasnik? U svakom slučaju, ovdje će Vam biti potrebna stručna pomoć za pokretanje postupka, a svakako savjetujem i zabilježbu spora u zk da ne bi došlo do prodaje nekretnine, jer kako je samo ona vlasnica prema zk, tako ima puno pravo raspolagati sa nekretninom, dok treća strana (kupac) ne mora znati da u cijeloj priči postoji bivši dečko, suvlasnik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija