Jump to content

pitanje za prof. br. 2 mirovina


scvrtil6

Preporučene objave

Poštovani prof.

U civilnoj invalidskoj mirovini sam (100%  razina 4) od 2008. godine, branitelj - dragovoljac, radi bolesti srca sam razvojaćen. imam 6 mjeseci i 20 dana u DR, mirovinski staž 28 godina i 16 dana, pridodani staž 6 godina 10 mjeseci i 14 dana, ukupni mirovinski staž za izračun mirovine  35 godina 2 mjeseca i 2 dana, primam mirovinu najnižu braniteljsku 45% u iznosu 2.885,45. rođen sam 05.10.1959. Pozvan sam nakon 30 mjeseci na prvo vještačenje za HRVI, stručnu procjenu sam prošao. E, sad me zanima, razmišljam što je mogu dobiti s 20-40% HRVI ako dobijem (s obzirom na moje trenutno stanje možda i više). Dali možete izračunati mirovinu sa 20% HRVI odnosno recimo 40%

Hvala, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, prof je napisao:

Poštovani scvrtil,

mislim da Vam je sve jasno iz priloženih slika a koja mirovinu će biti u isplati ovisi o vještacima i vješticama.

Lijep pozdrav253885070_svrtil6-Izracunmirovine20.jpg.22067b5a2f0e609ddedadf90362f6919.jpg

svrtil6 -Izracun mirovine 40 %.jpg

scvrtil6-usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 82 kB · 0 downloads

Poštovani prof. Pošto sam nedavno dobio rješenje hrvi 20% trajno. Hoće li mi sad invalidsku mirovina biti išta veća. Primam mirovinu od 2.500.kn. Molim odgovor. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Peksa,

u ovom poslu nema gatanja, potrebni su Vaši podaci iz prethodnog Rješenja za mirovinu:

- Kad ste rođeni

- Nadnevak novog priznavanja mirovine

- Prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž (pvb)

- Radni staž (bez pridodanog staža iz prve mirovine)

- Koju mirovinu sada primate (opća ili profesionalna invalidska)

- Koja Vam je mirovina sada određena (opća ili profesionalna)

- Koliko dana borbenog sektora imate i jeste li dragovoljac

- Dužnost ili čin

Lijep pozdrav

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prof je napisao:

Poštovani Peksa,

u ovom poslu nema gatanja, potrebni su Vaši podaci iz prethodnog Rješenja za mirovinu:

- Kad ste rođeni

- Nadnevak novog priznavanja mirovine

- Prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž (pvb)

- Radni staž (bez pridodanog staža iz prve mirovine)

- Koju mirovinu sada primate (opća ili profesionalna invalidska)

- Koja Vam je mirovina sada određena (opća ili profesionalna)

- Koliko dana borbenog sektora imate i jeste li dragovoljac

- Dužnost ili čin

Lijep pozdrav

Rođ. 15.07.1968.radni staž 29.god.profesionalna mirovina od 2010.god.jel nadnevk od kad mi se priznaje trajno? Od 01.06.2020.borbeni sektor 1.god.i 11.mjeseci.  Sad primam 2.500.kn.mjesečno. Obični vojnik. Eto jel dovoljno? Hvala

uređeno: od Peksa5555
Falio riječi za upisat
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

-  Prosječni vrijednosni bod za ukupni radni staž (pvb) iz starog Rješenja o pravu na mirovinu

- Dragovoljac ili ne ?

Pvb 0,6607 to sam našao u rješenju iz 2010.god. Nisam dragovoljac. Mirovinski staž koji se računa za izračun mirovine do dana 20.01.2010.god.iznosi ukupno 33.god i 11.mjeseci. I ovo je iz rješenja 2010.god.Hvala. 

 

, Peksa5555 je napisao:

Pvb 0,6607 to sam našao u rješenju iz 2010.god. Nisam dragovoljac. Mirovinski staž koji se računa za izračun mirovine do dana 20.01.2010.god.iznosi ukupno 33.god i 11.mjeseci. I ovo je iz rješenja 2010.god.Hvala. 

Jesam dobro napisa? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Peksa,

nažalost nemate sreće nova mirovina biti će manja, najpovoljnija Vam je minimalna braniteljska invalidska mirovina -profesionalna nesposobnost u iznosu od 2.325,97 kn. Šteta velikog truda, povoljniji je stari iznos mirovine.

Lijep pozdrav

Peksa -Izracun mirovine.jpg

Peksa usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Poštovani Peksa,

nažalost nemate sreće nova mirovina biti će manja, najpovoljnija Vam je minimalna braniteljska invalidska mirovina -profesionalna nesposobnost u iznosu od 2.325,97 kn. Šteta velikog truda, povoljniji je stari iznos mirovine.

Lijep pozdrav

Peksa -Izracun mirovine.jpg

Peksa usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm 82 kB · 1 download

Hvala. Ostavit ovako kako je il tražit opću? 

 

, Peksa5555 je napisao:

Hvala. Ostavit ovako kako je il tražit opću? 

Nije mi jasno da mi bude manja mirovina a imam 20%za trajno. To ima samo u lijepoj našoj. Bole da nisam ni tražio ni mučio se sve ove godine za 20%.Katastrofa.Što da radim sad? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, prof je napisao:

Nisam siguran što raditi, možda bi bilo bolje ako Vas zdravlje služi negdje se zaposliti na Ugovor o radu na 8 sati dnevno i 700 dana prije 65 rođendana zatražiti priznavanje prava na starosnu braniteljsku mirovinu.

Lijep pozdrav

Nisam baš sposoban za rad. Tražit ću opću. Jedan moj poznanik pridao za novi izračun, može li povući zahtjev? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Neka ide do kraja.

 

, prof je napisao:

Neka ide do kraja.

O. K. Ali imat će manje po ovom vašem izračunu, jer je i on u profesionalnoj invalidskoj  i mir.mu 2.500.kn.a predao zahtjev za novim obračun om u prošli petak. 

 

, Peksa5555 je napisao:

 

O. K. Ali imat će manje po ovom vašem izračunu, jer je i on u profesionalnoj invalidskoj  i mir.mu 2.500.kn.a predao zahtjev za novim obračun om u prošli petak. 

Ma neću mu ništa govorit jer je meni reka da će po novom izračunu imati 2.900kn.mirovine.Vidit ćemo kad mu dođe novi izračun koliko će imat. Pa javim ovde na forum! 😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Peksa5555 je napisao:

Nije mi jasno da mi bude manja mirovina a imam 20%za trajno. To ima samo u lijepoj našoj. Bole da nisam ni tražio ni mučio se sve ove godine za 20%.Katastrofa.Što da radim sad? 

Poštovani Peksa kako sam i sam u postupku HRVI shvatio sam da našim braniteljima nitko nije objasnio da se svake godine gubi pridodani staž koji ste dobili prilikom odlaska u invalidsku mirovinu. To mi je objasnio poštovani Prof ovdje na forumu i u tome mu veliko hvala. Obično proizlazi da branitelji koji su otišli prije 2010 u invalidsku mirovinu imaju sličan izračun kao do sadašnji ako bi išli u mirovinu za 1,2,3 godine kada dobiju HRVI za trajno, u vašem slučaju čak i nepovoljniji izračun. U sigurnom ste dobitku što se tiče invalidnine i dopunskog zdravstvenog osiguranja sa Hb iskaznicom.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Skywalker007 je napisao:

Poštovani Peksa kako sam i sam u postupku HRVI shvatio sam da našim braniteljima nitko nije objasnio da se svake godine gubi pridodani staž koji ste dobili prilikom odlaska u invalidsku mirovinu. To mi je objasnio poštovani Prof ovdje na forumu i u tome mu veliko hvala. Obično proizlazi da branitelji koji su otišli prije 2010 u invalidsku mirovinu imaju sličan izračun kao do sadašnji ako bi išli u mirovinu za 1,2,3 godine kada dobiju HRVI za trajno, u vašem slučaju čak i nepovoljniji izračun. U sigurnom ste dobitku što se tiče invalidnine i dopunskog zdravstvenog osiguranja sa Hb iskaznicom.  

Poštovani Skywalker007 ma sve to stoji kako ste rekli umjesto da mirovina bude veća kad se dobije za trajno majko mila ona bude manja za 200.kn. Ma neću pridavat za novi izračun a moj poznanik što je predao vidićemo kad mu dođe mir.po novom izračunu kolika će bit možda bude veća a možda i manja. A ja ću sigurno predati za opću pa opet borba sa vjetrenjačama! 

 

, Skywalker007 je napisao:

Poštovani Peksa kako sam i sam u postupku HRVI shvatio sam da našim braniteljima nitko nije objasnio da se svake godine gubi pridodani staž koji ste dobili prilikom odlaska u invalidsku mirovinu. To mi je objasnio poštovani Prof ovdje na forumu i u tome mu veliko hvala. Obično proizlazi da branitelji koji su otišli prije 2010 u invalidsku mirovinu imaju sličan izračun kao do sadašnji ako bi išli u mirovinu za 1,2,3 godine kada dobiju HRVI za trajno, u vašem slučaju čak i nepovoljniji izračun. U sigurnom ste dobitku što se tiče invalidnine i dopunskog zdravstvenog osiguranja sa Hb iskaznicom.  

Jeste i vi radili novi obračun kad ste dobili za trajno? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Peksa,

nemojte zaustavljati svog prijatelja a molim Vas i Vi idite do kraja sa priznavanjem prava na novu mirovinu. Trebaju Vam odrediti omjer postotka kumulirane mirovine.

Možda na kraju budete zadovoljni sa iznosom mirovine, u privitku prikazujem iznose sa 30 i 40 % vojnog dijela mirovine.

Lijep pozdrav

30 % vojna Izračun mirovine.jpg

40 % vojne Izračun mirovine.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Peksa5555 je napisao:

Jeste i vi radili novi obračun kad ste dobili za trajno? 

Ja sam otišao u starosnu mirovinu 41 staža prema zakonu o djelatnim vojnim osobama i PS ali bi mi povoljnija bila prof-opća nesposobnost sa HRVI za trajno. Kao što vam je napisao poštovani prof tjerajte dalje, naravno bolje je ići na opću i što bolji omjer u kumuliranoj jer sad imate sve papire pa bez stresa rješavajte što možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Skywalker007 je napisao:

Ja sam otišao u starosnu mirovinu 41 staža prema zakonu o djelatnim vojnim osobama i PS ali bi mi povoljnija bila prof-opća nesposobnost sa HRVI za trajno. Kao što vam je napisao poštovani prof tjerajte dalje, naravno bolje je ići na opću i što bolji omjer u kumuliranoj jer sad imate sve papire pa bez stresa rješavajte što možete.

Onda sad moram predati zahtjev na mirovinsko za novi izračun i tada ću dobit omjer rat - ostalo? Jel to to? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi ste nam prvi slučaj koji je dobio HRVI za trajno prema novom zakonu. Pošto je vidljivo da se proces ostvarivanja mirovine prema braniteljskom zakonu malo promijenio (što se tiče komisija uzročno-posljedična povezanost, konzumiranja same mirovine sa privremenim rješenje na trajno itd), molimo vas da nas upoznate sa daljnjim procesom što se tiče novoga izračuna. Mišljenja sam da trebate otiči u mirovinsko jer tamo uvijek ima neka teta koja zna sve o procesu i vašem novom izračunu tj. oni to stave na papir jer vi već sve relevantne podatke imate koje ste napisai profu.  definitivno se borite za opću neposobnost i što veči omjer mir- rat jer jedino va to može povečati mirovinu prema tablici od profa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Skywalker007 je napisao:

Vi ste nam prvi slučaj koji je dobio HRVI za trajno prema novom zakonu. Pošto je vidljivo da se proces ostvarivanja mirovine prema braniteljskom zakonu malo promijenio (što se tiče komisija uzročno-posljedična povezanost, konzumiranja same mirovine sa privremenim rješenje na trajno itd), molimo vas da nas upoznate sa daljnjim procesom što se tiče novoga izračuna. Mišljenja sam da trebate otiči u mirovinsko jer tamo uvijek ima neka teta koja zna sve o procesu i vašem novom izračunu tj. oni to stave na papir jer vi već sve relevantne podatke imate koje ste napisai profu.  definitivno se borite za opću neposobnost i što veči omjer mir- rat jer jedino va to može povečati mirovinu prema tablici od profa.

OK. Ja u ponedjeljak predam zahtjev za novi obračun mirovine. Samo mi nije još jasno koliko se čeka novi obračun i kako do 40%il50% vojnog dijela i da li se moram javiti svom doktoru opć.prakse i odnijet mu pravomoćno rješenje o  hrvi 20% trajno.? Molim da mi to malo razjasnite a ja ću vas obavještavali dalje. 

 

, prof je napisao:

Borite se i dalje ali sada za što veći postotak vojnog dijela, evo što Vas pripada ako Vam vojni dio mirovine odrede 50 %.

50 % vojna Izračun mirovine.jpg

Poštovani prof. Trebam li ponovo ić na komisiju za određivanje omjera rat-ostalo? I dal to moj dok.opće prakse upućiva. Dajte mi smjernice kako do tih 40%il50% vojnog omjera? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam kako su moje kolege išli po starom pravilniku u mirovinski i tamo je bila komisija koja je određivala omjer za tu kumuliranu mirovinu. Sad koliko znam te komisije spadaju pod centre za profesionalnu rehabilitaciju gdje ste vjerovatno već bili par puta za HRVI, da li to oni odmah obave ili opet morate ići kod njim to najbolje pitajte u mirovinskom kad već idete tamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Zahtjev za HRVI podnio sam 18.12.2017. Bio sam na stručnoj komisiji u Dubravi 4 mjesec 2019. S obzirom da nisam dobio nikakve obavjesti ni mišljenja, podigao sam uzbunu e-mailom na predsjednika vlade, ministra branitelja, ministra zdravstva i ministra uprave, da bi u roku od 5 dana dobio tel. poziv "dokumentacija je stigla čekajte poziv u Tvrtkovu". E, sada poziv čekam već mjesec dana. Zanima me dali mogu dobiti nalaz i mišljenje stručne komisije preko osobe za informiranje u mojoj županiji iako nemam broj dokumenta.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , scvrtil6 je napisao:

Poštovani,

Zahtjev za HRVI podnio sam 18.12.2017. Bio sam na stručnoj komisiji u Dubravi 4 mjesec 2019. S obzirom da nisam dobio nikakve obavjesti ni mišljenja, podigao sam uzbunu e-mailom na predsjednika vlade, ministra branitelja, ministra zdravstva i ministra uprave, da bi u roku od 5 dana dobio tel. poziv "dokumentacija je stigla čekajte poziv u Tvrtkovu". E, sada poziv čekam već mjesec dana. Zanima me dali mogu dobiti nalaz i mišljenje stručne komisije preko osobe za informiranje u mojoj županiji iako nemam broj dokumenta.

Hvala

Poštovani. Pa otiđite i pitajte u svojoj upravi u uredu za branitelje oni više znaju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Borite se i dalje ali sada za što veći postotak vojnog dijela, evo što Vas pripada ako Vam vojni dio mirovine odrede 50 %.

50 % vojna Izračun mirovine.jpg

Poš.prof.Išao sam na mirovinski i preda zahtjev za ponovni izračun mirovine i pitao sam hoću li morat ić na kakvu komisiju za određivanje omjera vojni dio ostalo ona mi rekla da ću dobit obavijest na kućnu adresu. I to je to? Ko zna koliko će mi sad odredit? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prof je napisao:

Nitko do odluke komisije, povjerenstva.

 

, prof je napisao:

Nitko do odluke komisije, povjerenstva.

Onda ta komisija u mir.automatski određuje omjer vojni dio? A vidićemo kad dođe obavijest! 

 

, Peksa5555 je napisao:

 

Onda ta komisija u mir.automatski određuje omjer vojni dio? A vidićemo kad dođe obavijest! 

Samo da pitam Al mi može komisija odredit vojni dio 50%?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Peksa5555 je napisao:

Samo da pitam Al mi može komisija odredit vojni dio 50%?

Vi ste predali zahtjev za ponovni izračun mirovine.Za omjer rat-ostalo mora Vam liječnik opće prakse ispunit zahtjev za ponovno vještačenje.Sa kojim ste bolestima dijagnozama otišli u mirovinu?Koje bolesti imate sada?Ako ste u međuvremenu sa starenjem skupili još koju bolest dijagnozu može Vam i odmoći za povečanje udjela u omjeru u korist rata.Znači sve se bolesti gledaju koje su upisane kod doktorice opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Labyrinth je napisao:

Vi ste predali zahtjev za ponovni izračun mirovine.Za omjer rat-ostalo mora Vam liječnik opće prakse ispunit zahtjev za ponovno vještačenje.Sa kojim ste bolestima dijagnozama otišli u mirovinu?Koje bolesti imate sada?Ako ste u međuvremenu sa starenjem skupili još koju bolest dijagnozu može Vam i odmoći za povečanje udjela u omjeru u korist rata.Znači sve se bolesti gledaju koje su upisane kod doktorice opće prakse.

Dobro. A što mi sad u mirovinskom u računovodstvu rade, vidio sam na egrađani na njihovim stranicama ovako piše, primopredaju spisa u rad i za vaš spis zadužen refer.mio.tuz.datum 30.06.2020. Možete mi reć što to znači? Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Peksa5555 je napisao:

Dobro. A što mi sad u mirovinskom u računovodstvu rade, vidio sam na egrađani na njihovim stranicama ovako piše, primopredaju spisa u rad i za vaš spis zadužen refer.mio.tuz.datum 30.06.2020. Možete mi reć što to znači? Hvala. 

 

Prije 4 minuta, Peksa5555 je napisao:

Dobro. A što mi sad u mirovinskom u računovodstvu rade, vidio sam na egrađani na njihovim stranicama ovako piše, primopredaju spisa u rad i za vaš spis zadužen refer.mio.tuz.datum 30.06.2020. Možete mi reć što to znači? Hvala. 

Poštovani Labyrinth. I što sad moram ponovo na vještačenje i koji će bit ishod, hoće li mi ova mirovina ostat ista veća il manja? To je dvosjekli mač? Ne znam sam što da radim? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Peksa5555 je napisao:

 

Poštovani Labyrinth. I što sad moram ponovo na vještačenje i koji će bit ishod, hoće li mi ova mirovina ostat ista veća il manja? To je dvosjekli mač? Ne znam sam što da radim? 

Kakav dvosjeki mač ? Bez omjera nemogu izračunati mirovinu.puno pitanja umjesto da " provrtiš" topiće.svi odgovori su tamo.samo treba malo strpljenja i pročitati ih.max.2 sata surfanja po topićima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, buda2 je napisao:

Kakav dvosjeki mač ? Bez omjera nemogu izračunati mirovinu.puno pitanja umjesto da " provrtiš" topiće.svi odgovori su tamo.samo treba malo strpljenja i pročitati ih.max.2 sata surfanja po topićima.

Možda čovjek osim PTSP-a ima drugih dijagnoza pa misli da će utjecati negativno na omjer.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, buda2 je napisao:

Bez uvrede ali " visoko ciljaš".znam ljude koji su bili u logoru pa imaju 30% ratni dio.

Odakle to? I odkud moš znati da i ja nisam prošao kalvariju u ratu. Ja sam i ovako zadovoljan. I uopće ne ciljam tako visoko i nisam se uvrijedio. Samo sam konstatirao da mi preostaje teška borba. Eto hvala na savjetima! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Peksa5555 je napisao:

A mogu negativno utjecati na ishod. Ma najbolje predat nalaze samo ptsp! 

Baš zato traže da dr.opće prakse popiše sve na obrazac i sve kopije ovjeri od zadnjeg vještačenja u mirovinskom.Dobit možete 20/80 ili 30/70.Pošto niste dragovoljac mirovina Vam se računa po 1,50 faktoru za izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Odakle to? I odkud moš znati da i ja nisam prošao kalvariju u ratu. Ja sam i ovako zadovoljan. I uopće ne ciljam tako visoko i nisam se uvrijedio. Samo sam konstatirao da mi preostaje teška borba. Eto hvala na savjetima! 

Ne znam tko je što prošao u DR, ali jedan dio branitelja " misli " da ako je bio 5-6 godina u DR  dobiti i visoki postotak invalidnosti i udio u ratnom diinva.vještaci određuju visinu istih na temelju medicinske dokumentacije.naravno da ima onih koji su zakinuti.ako netki smatra da je " oštećen" može uložiti žalbu ili ići na obnovu postupka temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja.

Sam si pitao da li Ti komisija može odrediti 50% vojnog dijela.

Nitko status nije dobio za 7 dana.svi su išli na liječenje i na komisije.ali po pisanju " ova ekipa" je puno nestrpljiva.sada je to malo duže ( predkomisije) nego prije ali treba biti strpljiv.život je pred Vama.😉😉😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, buda2 je napisao:

Ne znam tko je što prošao u DR, ali jedan dio branitelja " misli " da ako je bio 5-6 godina u DR  dobiti i visoki postotak invalidnosti i udio u ratnom diinva.vještaci određuju visinu istih na temelju medicinske dokumentacije.naravno da ima onih koji su zakinuti.ako netki smatra da je " oštećen" može uložiti žalbu ili ići na obnovu postupka temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja.

Sam si pitao da li Ti komisija može odrediti 50% vojnog dijela.

Nitko status nije dobio za 7 dana.svi su išli na liječenje i na komisije.ali po pisanju " ova ekipa" je puno nestrpljiva.sada je to malo duže ( predkomisije) nego prije ali treba biti strpljiv.život je pred Vama.😉😉😉

Poštovani Buda. Sve ste mi lijepo objasnili i hvala vam svima. Samo mi još nitko nije odgovorio na moje pitanje o upitu na mirovinsko što sad rade sa mojim zahtjevom ako piše na egrađani primopredaja spisa u rad i za spis zadužen ref.mio.tuz.? Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prof.

Otvorio sam temu što bi b kad bi bilo 20% ili 40% hrvi i dali ste mi izračun, hvala Vam, no ja sam naknado pronašao iz rješenja vrijednost prosječnog boda 0,8771. Dali to nešto mijenja u izračunu, vi ste koristili 0,7900. Možda sam naporan ali Vas molim za Vaše mišljenje tj. dali se što mijenja u gornjim izračunima.

Pozdrav, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , scvrtil6 je napisao:

Poštovani prof.

Otvorio sam temu što bi b kad bi bilo 20% ili 40% hrvi i dali ste mi izračun, hvala Vam, no ja sam naknado pronašao iz rješenja vrijednost prosječnog boda 0,8771. Dali to nešto mijenja u izračunu, vi ste koristili 0,7900. Možda sam naporan ali Vas molim za Vaše mišljenje tj. dali se što mijenja u gornjim izračunima.

Pozdrav, hvala

Uz veći pvb veći je i iznos mirovine. Lp.

20 % Izracun mirovine.jpg

40 %  Izracun mirovine.jpg

scvrtil6-usporedni izračun mirovina.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Peksa5555 je napisao:

Poš.prof.Išao sam na mirovinski i preda zahtjev za ponovni izračun mirovine i pitao sam hoću li morat ić na kakvu komisiju za određivanje omjera vojni dio ostalo ona mi rekla da ću dobit obavijest na kućnu adresu. I to je to? Ko zna koliko će mi sad odredit? 

Poštovani. Samo da vam javim ima malo manje od mjesec dana predao zahtjev za ponovnim izračunom mirovine pošto sam dobio 20% hrvi za stalno i čekam obavijest a obavijesti nema, zovem Split i kažu mi da njima ništa nije došlo nikakav zahtjev. Zovem ovu u svom mjestu na mirovinskom ona kaže da je poslala. Ko je ovde lud u ovoj državi? Katastrofa! I opet danas ponovo predao zahtjev i nadam se da neće bit opet greška u slanju. A što reći i očekivati? Molim vaše sugestije i odgovore? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , malicovjek je napisao:

Od prijemne pisarnice do referenata je duuuug put, to zna potrajati, osim propitivanja nista drugo nemozes samo cekati, nazalost ovisimo o njihovoj dobroj volji to ti je drzavan sluzba (cast izuzecima), a jos je i vrijeme godisnjih odmora. 🙁

Ma razumim ja to malicovjek. Oće li mi sad po novom izračunu bit veći koeficijent jer sam dobio od 01.06.2020.20%hrvi za stalno. tj.išta veća mirovina pošto sad imam prof.invalidsku od 2.500kn.Molim odgovor. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Peksa5555 je napisao:

Ma razumim ja to malicovjek. Oće li mi sad po novom izračunu bit veći koeficijent jer sam dobio od 01.06.2020.20%hrvi za stalno. tj.išta veća mirovina pošto sad imam prof.invalidsku od 2.500kn.Molim odgovor. Hvala. 

Kakav omjer mirovine imaš ? ( rat - ostalo )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Kakav omjer mirovine imaš ? ( rat - ostalo )

To mi tek imaju odrediti. 

 

, Peksa5555 je napisao:

To mi tek imaju odrediti. 

A što će odredit sad na mirovinskom ne znam. Predao sam zahtjev i napisao da mi se obračuna novi izračun mirovine po zakonu o pravima za hrvatske branitelje. Ako netko zna nek javi. Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Peksa5555 je napisao:

A što će mi sad odredit i što sam predavao ovaj zahtjev u mirovinskom za novi obračun mirovine? Ništa mi nije jasno. Molim odgovor! 

Da bi u mirovinskom mogli izračunati mirovinu mora biti određen omjer.a omjer određuju vještaci na komisiji za koju moraš predati zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Da bi u mirovinskom mogli izračunati mirovinu mora biti određen omjer.a omjer određuju vještaci na komisiji za koju moraš predati zahtjev.

Onda ovo što sam pridao u prošlu sridu ne vridi ništa? Znači moram kod svog doktora opće prakse sa me uputi na vještačenje da mi odrede omjer rat ostalo. Jel to to? Molim odgovor. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije dug put od prijemne pisarnice do referenta, nego je dug put od institucije do institucije. U HZMO se radi malo drukčije od sveopćeg dojma javnosti. I morate razumjeti da ta služba mora raditi po Zakonu, a neažurnost Zakona i eventualne zakonske praznine su problem zakonodavca, odnosno države, izvršne i zakonodavne vlasti, Zavod provodi i dužan je to raditi. Put od prijemne pisarnice do referenta se prevali u roku 24 sata sukladno Uredbi o uredskom poslovanju. Putovanje dokumentacije produljuje poštanski promet, nažalost. Ako se dogodi da je nešto poslano u petak - pogotovo, plus poneki praznik itd. 

Netko je pitao što znači kada mu na e građanima piše da je spis zadužen kod ref. mio. tuz., to znači da je spis dan u rad od strane uredskog poslovanja i da je pristigao na rješavanje referentu. U ovom slučaju to je tuzemni referent mirovinsko osiguranje. Sada ovisi o njemu kada će i kojim tempom poduzimati radnje. 

 

Također, razumljivo je da u svakoj instituciji i na mjestu na ovom planetu postoje manje i više marni ljudi i radnici.. Ali imajte razumijevanja za HZMO, tamo dolazi hrpa predmeta, radi dosta mladih ljudi koji se trude i daju sve od sebe. Posebno mislim na Tvrtkovu 5 i Područnu službu u Zagrebu. Razumljivo je da su umirovljenici ugrožena skupina, da žele svoja prava i da im o tome ovisi egzistencija, ali iza svih tih predmeta stoji čovjek. Također, u svrhu saznanja informacija savjetujem vam da se obraćate informatorima Zavoda. 

 

Pogotovo treba imati razumijevanja kada se postupak odvija na relaciji ZOSI-HZMO, kada isti ovisi o dvije institucije i kada HZMO ne može donositi rješenje bez mišljenja i nalaza vještaka. Puno ljudi misle da su te institucije jedno, ali nisu i tu nažalost dolazi do produljivanja postupka kada se sama dokumentacija razmjenjuje između tih institucija jer se to odvija poštanskim prometom. 

uređeno: od atomic95
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, atomic95 je napisao:

Nije dug put od prijemne pisarnice do referenta, nego je dug put od institucije do institucije. U HZMO se radi malo drukčije od sveopćeg dojma javnosti. I morate razumjeti da ta služba mora raditi po Zakonu, a neažurnost Zakona i eventualne zakonske praznine su problem zakonodavca, odnosno države, izvršne i zakonodavne vlasti, Zavod provodi i dužan je to raditi. Put od prijemne pisarnice do referenta se prevali u roku 24 sata sukladno Uredbi o uredskom poslovanju. Putovanje dokumentacije produljuje poštanski promet, nažalost. Ako se dogodi da je nešto poslano u petak - pogotovo, plus poneki praznik itd. 

Netko je pitao što znači kada mu na e građanima piše da je spis zadužen kod ref. mio. tuz., to znači da je spis dan u rad od strane uredskog poslovanja i da je pristigao na rješavanje referentu. U ovom slučaju to je tuzemni referent mirovinsko osiguranje. Sada ovisi o njemu kada će i kojim tempom poduzimati radnje. 

 

Također, razumljivo je da u svakoj instituciji i na mjestu na ovom planetu postoje manje i više marni ljudi i radnici.. Ali imajte razumijevanja za HZMO, tamo dolazi hrpa predmeta, radi dosta mladih ljudi koji se trude i daju sve od sebe. Posebno mislim na Tvrtkovu 5 i Područnu službu u Zagrebu. Razumljivo je da su umirovljenici ugrožena skupina, da žele svoja prava i da im o tome ovisi egzistencija, ali iza svih tih predmeta stoji čovjek. Također, u svrhu saznanja informacija savjetujem vam da se obraćate informatorima Zavoda. 

 

Pogotovo treba imati razumijevanja kada se postupak odvija na relaciji ZOSI-HZMO, kada isti ovisi o dvije institucije i kada HZMO ne može donositi rješenje bez mišljenja i nalaza vještaka. Puno ljudi misle da su te institucije jedno, ali nisu i tu nažalost dolazi do produljivanja postupka kada se sama dokumentacija razmjenjuje između tih institucija jer se to odvija poštanskim prometom. 

Poštovani branitelji. Evo ima par dana mom prijatelju došlo rješenje iz hzmo jer je zatražio novi izračun mirovine profesionalne, jer je dobio za trajno 20% hrvi. I dobio u rješenju manju 200.kn.mirovinu. Mislio da će mu bit veća bar 100.kn.A grdno se prevario. I što da rad sad? Moli za savjet? Molim odgovor! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani branitelji. Evo ima par dana mom prijatelju došlo rješenje iz hzmo jer je zatražio novi izračun mirovine profesionalne, jer je dobio za trajno 20% hrvi. I dobio u rješenju manju 200.kn.mirovinu. Mislio da će mu bit veća bar 100.kn.A grdno se prevario. I što da rad sad? Moli za savjet? Molim odgovor! 

Realnost na koju smo poštovani prof i ja upozoravali a to je da protekom vremena od prvog rješenja HZMO recimo prije 10-15 godina pa sad novog, puno branitelja gubi dosta pridodanog staža a koji je jedan o velikih parametara prilikom izračuna mirovine. Naš savjet je bio da se prvo provjeri novi izračun kod recimo pravnika ili referenta u HZMO a tek onda preda zahtjev za novim izračunom. Što konkretno učiniti u ovom slučaju stvarno ne znam, da li se može žaliti, obustaviti i vratiti na staro što je za njega povoljnije. Znam da ovdje ima dosta dobrih ljudi dobre vjere koji prate problematiku i koji žele pomoći savjetima pa će te vidjeti što oni misle. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Skywalker007 je napisao:

Realnost na koju smo poštovani prof i ja upozoravali a to je da protekom vremena od prvog rješenja HZMO recimo prije 10-15 godina pa sad novog, puno branitelja gubi dosta pridodanog staža a koji je jedan o velikih parametara prilikom izračuna mirovine. Naš savjet je bio da se prvo provjeri novi izračun kod recimo pravnika ili referenta u HZMO a tek onda preda zahtjev za novim izračunom. Što konkretno učiniti u ovom slučaju stvarno ne znam, da li se može žaliti, obustaviti i vratiti na staro što je za njega povoljnije. Znam da ovdje ima dosta dobrih ljudi dobre vjere koji prate problematiku i koji žele pomoći savjetima pa će te vidjeti što oni misle. 

Piše mu u rješenju da mu se zahtjev odbija kao ne osnovan i da može jedino dr.opće prakse pokrenuti novi postupak. Pa se sad on zabrinuo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost,  pravnici i savjetnici u HZMO  nerijetko nisu u pravu ili Zakon tumače na štetu osiguranika (čak se boje da ne pogriješe u korist osiguranika), a mali je broj i onih koji detaljno poznaju Zakon i prava koja iz njega proizlaze pa je često potrebita rovovska borba za ostvarenje propisanih prava. 

Nakon što dobijete trajno rješenje da ste HRVI, Vi morate ponovno u Zavod za vještačenje gdje Vam vještaci određuju da li se radi o  općoj ili profesionalnoj nesposobnosti za rad i određuju Vam omjer oštećenja organizma kao posljedicu sudjelovanja u Domovinskom ratu- takozvani omjer rat/mir. Nakon toga mirovinski Vam sukladno tom omjeru izračunava iznos mirovine. E sad,  tu je "kvaka", jer po nekim mojim izračunima (moja mirovina) taj odnos tek iznad 40 % rata neznatno povećava mirovinu. Osjetno povećanje za nekih 600-700 kn nastaje tek kada je bolest posljedica rata 70%, a to se rijetko-rijetko dobije.

Mislim da nakon ovog novog  vještačenja  Vi možete zatražiti novi izračun  mirovine i isplatu mirovine koja je za Vas najpovoljnija, bar bi to bilo logično, međutim logika u HZMO ne stanuje pa lijepo prošetajte i raspitajte se pa nam objavite povratnu informaciju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Peksa5555 je napisao:

Molim možete li mi objasnit značenje ovog rješenja? Dali je mom prijatelju sad manja mirovina ako je prije dizao 2580.kn. Hvala. 

Dali da se žali na ovo rješenje il da ide kod doktora da mu napiše zahtjev za novi izračun mirovine rat-mir omjer? Molim odgovor.? Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema se što žaliti jer nema argumente za žalbu. Trebao je podnijeti zahtjev za ponovnim određivanjem invalidske mirovine zbog promjena u zdravstvenom stanju s obzirom na status HRVI i priložiti dokumentaciju liječnika opće medicine (obrazac IN-2) koji ga upućuje na vještačenje. Po obavljenom vještačenju, vještak određuje omjer uzroka bolesti i to mišljenje ide na reviziju vijeća viših vještaka koji donose konačno rješenje. Tek tada mirovinsko može na osnovu mišljenja vještaka donijeti novo rješenje i izračun mirovine. Oni su usko vezani uz Zavod za vještačenje koji vještači jer mirovnsko nema svoje vještake. On je tražio da mu se odredi invalidska mirovina pošto ima status HRVI, kako i tko i na osnovu čega će mu se ona odrediti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Peksa5555 je napisao:

OK. Hvala.gonzo i skywalker. Znači da ide u svog doktora i da pokrene novi zahtjev za određivanje omjera rat-mir.? 

Kakav ponovni zahtjev za određivanje omjera ? Po onome što piše u rješenju on upoće nije ni pokrenuo zahtjev za vještačenje omjera.umjesto da je " to " odradio čim je dobio rješenje za trajno sad će malo sačekati dok ga ne pozovu na komisiju, a time će i pričekati povećanje mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , marona5 je napisao:

Upravo tako.

Kakva je ovo država kad uzima iz usta onima koji su je branil

 

Prije 1 minutu, buda2 je napisao:

Kakav ponovni zahtjev za određivanje omjera ? Po onome što piše u rješenju on upoće nije ni pokrenuo zahtjev za vještačenje omjera.umjesto da je " to " odradio čim je dobio rješenje za trajno sad će malo sačekati dok ga ne pozovu na komisiju, a time će i pričekati povećanje mirovine.

Koliko će čekati? Pa tako i tako čeka! I kakva je to država koja uzima iz usta branitelja koji su je branili i krvavili.? Umjesto da mu povećaju mirovinu oni mu smanjili za 200.kn.! Sa 2.580.na 2.370. Eto sramota. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 54 minuta, Peksa5555 je napisao:

Kakva je ovo država kad uzima iz usta onima koji su je branil

 

Koliko će čekati? Pa tako i tako čeka! I kakva je to država koja uzima iz usta branitelja koji su je branili i krvavili.? Umjesto da mu povećaju mirovinu oni mu smanjili za 200.kn.! Sa 2.580.na 2.370. Eto sramota. 

Eto buda2 sad nemate odgovor. A znali ste  reć da će se načekat??? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Peksa5555 je napisao:

Eto buda2 sad nemate odgovor. A znali ste  reć da će se načekat??? 

Nisam pored neta 24 sata dnevno da odgovorim u sekundi ( nadam se da mi je taj " grijeh" oprošten ).nekada ne pogledam Legalis par dana.fora je u tome da kada je dobio rješenje o trajnom trebao je ( za par dana ), otići kod doktora i zatražiti od njega da ispuni zahtjev za komisiju za određivanje omjera.naravno da se čeka ali zaostaci idu od dana zaprime zahtjeva u HZMO.ovako je prijatelj prvo čekao da mu naprave izračun i tu je izgubio vrijeme za povečanje.što mu prije doktor ispuni formulare prije će na komisiju.

Kako je došlo do takvog izračuna nisam upučen ( ne radim u mirovinskom ),ali treba usporediti novo rješenje sa rješenjem od prije ( odlazak u mirovinu ).

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 58 minuta, buda2 je napisao:

Nisam pored neta 24 sata dnevno da odgovorim u sekundi ( nadam se da mi je taj " grijeh" oprošten ).nekada ne pogledam Legalis par dana.fora je u tome da kada je dobio rješenje o trajnom trebao je ( za par dana ), otići kod doktora i zatražiti od njega da ispuni zahtjev za komisiju za određivanje omjera.naravno da se čeka ali zaostaci idu od dana zaprime zahtjeva u HZMO.ovako je prijatelj prvo čekao da mu naprave izračun i tu je izgubio vrijeme za povečanje.što mu prije doktor ispuni formulare prije će na komisiju.

Kako je došlo do takvog izračuna nisam upučen ( ne radim u mirovinskom ),ali treba usporediti novo rješenje sa rješenjem od prije ( odlazak u mirovinu ).

Buda2. Sve vam je oprošteno. On je dobio rješenje ima nekih mjesec ipo. Pa nije mu ni sad kasno da preda? Samo što će duže čekati, kako ste rekli. I ova ga korona dosta usporila. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Peksa5555 je napisao:

Buda2. Sve vam je oprošteno. On je dobio rješenje ima nekih mjesec ipo. Pa nije mu ni sad kasno da preda? Samo što će duže čekati, kako ste rekli. I ova ga korona dosta usporila. 

Što prije preda zahtjev, prije će na komisiju.zašto čekati ? Zaostaci idu od dana predaje zahtjeva.ovaj mjesec i nešto mu je " propao".takve se stvari rade bez odgađanja.nitko ne zna sa sigurnošću koliko treba do dobivanja rješenje.zato sutra sa medicinskom dokumentacijom kod doktora.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Što prije preda zahtjev, prije će na komisiju.zašto čekati ? Zaostaci idu od dana predaje zahtjeva.ovaj mjesec i nešto mu je " propao".takve se stvari rade bez odgađanja.nitko ne zna sa sigurnošću koliko treba do dobivanja rješenje.zato sutra sa medicinskom dokumentacijom kod doktora.

OK. Samo još jedno pitanje, što mora predati od medicinske dokumentacije doktoru da me kažem? Molim odgovor? Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, D kao Damien je napisao:

Poštovanje,

Nisam u mirovini, ali sam u postupku za ostvarivanje statusa RVI, imam za sad 20% privremeno.

Jednog dana kad/ako dobijem trajni status koji je postupak za ostvarivanje prava na mirovinu?

 

D , a da pozorno pročitaš ovaj topić od početka ??😉

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , buda2 je napisao:

D , a da pozorno pročitaš ovaj topić od početka ??😉

Pa čitam ja čitam...

Al ne mogu vjerovati da moram proći milijun vještačenja da bi ostvario pravo na mirovinu...

Znači kad ostvarim trajni RVI idem kod svojeg doktora da mi spremi dokumentaciju za vještaćenje kod vještaka koji me je prije namjerno rušio 4 puta da mi on sad odredi omjer rat-mir?

Ja ne mogu ovo vjerovati.... ja sam mislio da ako po Zakonu o braniteljima sa trajnim statusom imam pravo na mirovinu, onda treba samo predati papire na mirovinsko... i to je TO... ovako ja narednih 3-4 godine neću ostvariti pravo na mirovinu nego ću samo iščekivati nekakva Rješenja.. kao što ih iščekujem proteklih 10-ak godina..

Ovo je čisti mobing...

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , D kao Damien je napisao:

Pa čitam ja čitam...

Al ne mogu vjerovati da moram proći milijun vještačenja da bi ostvario pravo na mirovinu...

Znači kad ostvarim trajni RVI idem kod svojeg doktora da mi spremi dokumentaciju za vještaćenje kod vještaka koji me je prije namjerno rušio 4 puta da mi on sad odredi omjer rat-mir?

Ja ne mogu ovo vjerovati.... ja sam mislio da ako po Zakonu o braniteljima sa trajnim statusom imam pravo na mirovinu, onda treba samo predati papire na mirovinsko... i to je TO... ovako ja narednih 3-4 godine neću ostvariti pravo na mirovinu nego ću samo iščekivati nekakva Rješenja.. kao što ih iščekujem proteklih 10-ak godina..

Ovo je čisti mobing...

Tako je kako je.nitko nije bio na jednom vještačenju pa sve obavio.svi smo mi bili po nekoliko puta na vještačenjima.takav je zakon.zašto bi Ti bio iznimka ??

Samo što je to sada mnogo duže pa mnogi "gube čekati.prije je bilo da sa prvim drugostupanjskim ,koje se nije dugo čekalo,ideš na vještačenje za omjer i odmah povećanu mirovinu.to sve zajedno bilo manje od 12 mjeseci.vjerujem da svi imaju nekakve prihode pa se može čekati.

Sad su druga vremena i drugi zakoni.sada od predaje za status do izračuna " nove" mirovine protekne 4 - 5 godina.

A što reči na to ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, buda2 je napisao:

Tako je kako je.nitko nije bio na jednom vještačenju pa sve obavio.svi smo mi bili po nekoliko puta na vještačenjima.takav je zakon.zašto bi Ti bio iznimka ??

Samo što je to sada mnogo duže pa mnogi "gube čekati.prije je bilo da sa prvim drugostupanjskim ,koje se nije dugo čekalo,ideš na vještačenje za omjer i odmah povećanu mirovinu.to sve zajedno bilo manje od 12 mjeseci.vjerujem da svi imaju nekakve prihode pa se može čekati.

Sad su druga vremena i drugi zakoni.sada od predaje za status do izračuna " nove" mirovine protekne 4 - 5 godina.

A što reči na to ?

Da ja tebi ovako objasnim..

Ratni put trebao bi biti nalaz broj 1! odnosno Sveto pismo.

Nalaz za PTSP svatko može nabaviti,

Moj prvi teren bio je Glina u 7. mjesecu 91. i moj Ratni put ima 3 lista A4, naravno nisam oslobodio Hrvatsku, ali žalosno je da moram gledati one čiji se Ratni put sastoji od 3 rečenice kako uživaju u svojim stečenim mirovinama...

A gospoda koja vještači dobiva fine naknade, pa onda i nije ni čudo da moraš proči milijun komisija jer njima očito nikad nije dosta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , D kao Damien je napisao:

Da ja tebi ovako objasnim..

Ratni put trebao bi biti nalaz broj 1! odnosno Sveto pismo.

Nalaz za PTSP svatko može nabaviti,

Moj prvi teren bio je Glina u 7. mjesecu 91. i moj Ratni put ima 3 lista A4, naravno nisam oslobodio Hrvatsku, ali žalosno je da moram gledati one čiji se Ratni put sastoji od 3 rečenice kako uživaju u svojim stečenim mirovinama...

A gospoda koja vještači dobiva fine naknade, pa onda i nije ni čudo da moraš proči milijun komisija jer njima očito nikad nije dosta.

Ako smijem i ja Tebi nešto objasniti.uoćava se Tvoja frustriranost spram vještaka i vještačenja.objasnio sam Ti " brzinu" dobivanja rješenja od prije 15 godina.neusporedivo brže nego sada.a i dijelovi zakona nisu isti.

Što se tiće ratnog puta ( 3 stranice A4),nemam što za dodati.ali poanta je u tome da vještak gleda povijest Tvoje bolesti.naravno da je ratni put polazište bolesti.ali ima branitelja koji imaju isti/slićan ratni put ali nemaju PTSP.na drugoj strani imaju branitelji, kako navodiš ratni put od tri reda napisan, a imaju PTSP. tako da stresne situacije, iz kojih proizlazi/manifestira se PTSP , nisu jednako djelovale na sve isto.

Kod Tebe za razliku od drugih, s obzirom na ratni put,trebao bi biti veći omjer ratnog dijela.

Jedan dio branitelja zagovara tezu da ako imaju više dana u DR ( više od 1000 ) da moraju imati veći dio ratnog postotka.bit svega je liječenje ( ležanje u bolnici i gdje, koliko puta,dnevne bolnice ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Svu medicinsku dokumentaciju koju je predavao i za ostvarenje statusa rvi.

Poštovani buda2. Moj prijatelj ima zadnji nalaz od dnevne bolnice ove godine od 1.mjeseca.zbog ove situacije zbog covida nije bio od tada kod doktora. Prije toga ima sve nalaze uredno liječenje. Samo mi recite ako sad prida med.dokumentaciju oće li to utjecati na ishod vještačenja? Molim odgovor, pa da mu kažem. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, D kao Damien je napisao:

Pa čitam ja čitam...

Al ne mogu vjerovati da moram proći milijun vještačenja da bi ostvario pravo na mirovinu...

Znači kad ostvarim trajni RVI idem kod svojeg doktora da mi spremi dokumentaciju za vještaćenje kod vještaka koji me je prije namjerno rušio 4 puta da mi on sad odredi omjer rat-mir?

Ja ne mogu ovo vjerovati.... ja sam mislio da ako po Zakonu o braniteljima sa trajnim statusom imam pravo na mirovinu, onda treba samo predati papire na mirovinsko... i to je TO... ovako ja narednih 3-4 godine neću ostvariti pravo na mirovinu nego ću samo iščekivati nekakva Rješenja.. kao što ih iščekujem proteklih 10-ak godina..

Ovo je čisti mobing...

Poštovani D,

nisam Vas najbolje razumio u onom dijelu koji sam boldao. 

Poznajem puno branitelja koji su ostvarili trajni status HRVI još 1993 i 1994g. (temeljem ranjavanja) a još su u radnom odnosu (rad na puno radno vrijeme) i ne pomišljaju zatražiti mirovinu. Potpuno su svijesni da trajno priznati status HRVI nije garancija priznavanja prava na braniteljsku invalidsku mirovinu od strane HZMO.

Kad se ne budu osjećali radno sposobni tu im radnu nesposobnost mogu pretvoriti u priznato pravo na braniteljsku invalidsku mirovinu samo nadležni vještaci, ma koliko to vremena trajalo.

Lijep pozdrav

PS

Svako ranjavanje, ozljeda ili bolest u svezi rata nije garancija za sigurno i brzo umirovljenje po braniteljskim zakonima, to Vam je valjda poznato.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani buda2. Moj prijatelj ima zadnji nalaz od dnevne bolnice ove godine od 1.mjeseca.zbog ove situacije zbog covida nije bio od tada kod doktora. Prije toga ima sve nalaze uredno liječenje. Samo mi recite ako sad prida med.dokumentaciju oće li to utjecati na ishod vještačenja? Molim odgovor, pa da mu kažem. Hvala. 

O tome zadnju riječ kažu vještaci.prijatelj je mogao na kontrolu već pred kraj svibnja pa na dalje.zašto nije išao ne mogu odgovoriti.treba predati svu dokumentaciju koju ima i ako je ikako moguće što prije odraditi jednu kontrolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na kontrolu se može samo po zadnjem nalazu, tj traženju kontrole liječnika specijaliste, moguće je ako napiše po potrebi o čemu opet odlučuje liječnik opće prakse, eventualno možeš preko hitnog bolničkog odjela o čemu opet oni odlučuju, trenutno bez obzira na Covid, jedino ako je propisana zabrana te se odgađa do daljnjeg kada te sami pozivaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , buda2 je napisao:

O tome zadnju riječ kažu vještaci.prijatelj je mogao na kontrolu već pred kraj svibnja pa na dalje.zašto nije išao ne mogu odgovoriti.treba predati svu dokumentaciju koju ima i ako je ikako moguće što prije odraditi jednu kontrolu.

OK. Hvala. Tako ću mu reći. Trebao bi doć na red kod psihijatra u 10.mjesec. Javim kako je prošlo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Peksa5555 je napisao:

OK. Hvala. Tako ću mu reći. Trebao bi doć na red kod psihijatra u 10.mjesec. Javim kako je prošlo. 

Poštovani forumaši. Sve sam lijepo objasnio mom prijatelju što treba predat za ponovno vještačenje da mu se odredi vojni dio za mirovinu. I sad se on premišlja hoće li uopće predavati papire jer se prepao da mu nebi i ovo mirovine što prima ukinulo! Ne znam što bih više rekao da ga uvjeri. Molim vaše savjete kako bi ga uvjerio da mu neć mirovinu ukinuti! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Peksa5555 je napisao:

Poštovani forumaši. Sve sam lijepo objasnio mom prijatelju što treba predat za ponovno vještačenje da mu se odredi vojni dio za mirovinu. I sad se on premišlja hoće li uopće predavati papire jer se prepao da mu nebi i ovo mirovine što prima ukinulo! Ne znam što bih više rekao da ga uvjeri. Molim vaše savjete kako bi ga uvjerio da mu neć mirovinu ukinuti! 

A tko mu je rekao ( utupio u glavu ) da će ostati bez mirovine ?? Sigurno netko tko nema status rvi.određivanjem omjera mu se samo može povečati mirovina.u slučaju da je izračun manji zadržava veću mirovinu.mirovina je trajno pravo i ne ukida se kad netko zaželi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 40 minuta, buda2 je napisao:

A tko mu je rekao ( utupio u glavu ) da će ostati bez mirovine ?? Sigurno netko tko nema status rvi.određivanjem omjera mu se samo može povečati mirovina.u slučaju da je izračun manji zadržava veću mirovinu.mirovina je trajno pravo i ne ukida se kad netko zaželi.

O ja mislim da je tako, netko mu je utupio u glavu tko nema status rvi za stalno. Objasnit ću mu još jednom i reć mu ako ne vjeruje meni nek ode kod pravnika za branitelje u općinu pa će mu on sve objasnit. Hvala buda2. Javim se još! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Peksa, bez ljutnje, ali ja po tvojim postovima mislim da se ne radi o tvom prijatelju već o tebi osobno tako da nema potrebe da postavljaš pitanja i tražiš odgovore i pomoć za treće lice. Tvoje iskustvo će pomoći drugima koji prolaze isti put. Ovako se tema samo produbljuje, ali na krivu stranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, gonzo-stari je napisao:

Peksa, bez ljutnje, ali ja po tvojim postovima mislim da se ne radi o tvom prijatelju već o tebi osobno tako da nema potrebe da postavljaš pitanja i tražiš odgovore i pomoć za treće lice. Tvoje iskustvo će pomoći drugima koji prolaze isti put. Ovako se tema samo produbljuje, ali na krivu stranu.

Ma stvarno se radi o jednom mom prijatelju. A što se mene tiče ja sam već pridao za vještačenje. Nema ljutnje gonzo-srari. Javim se😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gonzo-stari je napisao:

Nema se što žaliti jer nema argumente za žalbu. Trebao je podnijeti zahtjev za ponovnim određivanjem invalidske mirovine zbog promjena u zdravstvenom stanju s obzirom na status HRVI i priložiti dokumentaciju liječnika opće medicine (obrazac IN-2) koji ga upućuje na vještačenje. Po obavljenom vještačenju, vještak određuje omjer uzroka bolesti i to mišljenje ide na reviziju vijeća viših vještaka koji donose konačno rješenje. Tek tada mirovinsko može na osnovu mišljenja vještaka donijeti novo rješenje i izračun mirovine. Oni su usko vezani uz Zavod za vještačenje koji vještači jer mirovnsko nema svoje vještake. On je tražio da mu se odredi invalidska mirovina pošto ima status HRVI, kako i tko i na osnovu čega će mu se ona odrediti?

Poštovani. Gonzo-stari. Meni je doktor opće prakse napisao napisao zahtjev na obrazac IN-1.Valjda on zna puno ih je napisa. I predao sam svu dokumentaciju od zadnjeg puta kad sam bio na vještačenju a to je bilo 2017.god. Možete mi reć koliko se čeka od predaje zahtkeva da me pozovu na vještačenje.? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani. Gonzo-stari. Meni je doktor opće prakse napisao napisao zahtjev na obrazac IN-1.Valjda on zna puno ih je napisa. I predao sam svu dokumentaciju od zadnjeg puta kad sam bio na vještačenju a to je bilo 2017.god. Možete mi reć koliko se čeka od predaje zahtkeva da me pozovu na vještačenje.? 

Tu nema određenog roka.sve zavisi koliko vještaka radi u područnom uredu i koliko " predmeta" je ispred Tvoga.u konačnici komisije su dva dana a ostalo se pišu rješenja i " pregledavaju " novi zahtjevi.

Naoružaj se strpljenjem i čekaj.prihoda vjerovatno imaš pa Ti je lakše čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, buda2 je napisao:

Tu nema određenog roka.sve zavisi koliko vještaka radi u područnom uredu i koliko " predmeta" je ispred Tvoga.u konačnici komisije su dva dana a ostalo se pišu rješenja i " pregledavaju " novi zahtjevi.

Naoružaj se strpljenjem i čekaj.prihoda vjerovatno imaš pa Ti je lakše čekati.

Hvala buda2. Javi se. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija