Jump to content

Rastava braka


MicMic234

Preporučene objave

Pozdrav! 

Postupak rastave braka je pokrenut još 2017.godine. Sin (4) i ja živimo u Hrvatskoj, suprug u Njemačkoj. U međuvremenu smo imali jedno ročište na kojem nije donešena nikakva konkretna odluka jer nismo sastavili plan na czss te nakon toga smo bili na razmatranju sa czss koji je na kraju donio odluku tj. preporuku da se meni dodijeli skrbništvo. Razlog rastave braka je taj što sam odlučila maknuti dijete i sebe od muža koji je liječeni alkoholičar s nizom bolesti sa strane psihe, tukao me pred djetetom, vrijeđao, pio i kockao. Zajedno smo svi živjeli u Njemačkoj. Ne plaća dogovorenu alimentaciju redovito, dijete viđa putem videopoziva u zadnje vrijeme sve rijeđe, lažno me prijavljivao na czss za zanemarivanje i maltretiranje, ništa bez njegovog potpisa obaviti ne mogu npr. dijete i ja imamo krivu adresu već 3 godine, ni boravište ne mogu prijaviti jer smo podstanari. Usput, ušla sam u vezu s drugim muškarcem i trudna sam s njim. Trebam roditi 1.8. Znam da će se dijete pisati na majčinog muža i 300 dana nakon braka. Kad sam pitala da li može doći u matični kad se beba rodi i osporiti očinstvo, tražio nas je 900€ za potpis. I sve to zbog sporosti suda kojem smo već 50 požurnica poslale odvjetnica i ja. Imam besplatnu pravnu pomoć. Zanima me što učiniti da se sud ubrza? Kome se obratiti? Kolika je mogućnost da dobijem samostalno skrbništvo? Hvala unaprijed na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija