Jump to content

Minus na tekucem


Benzin

Preporučene objave

Nisam siguran jel dobar podforum, ako nije isprike unaprijed situacija slijedeca. Ja imam 1050,1043 kn minusa na tekucem. Dozvoljen minus -1000 kn a ovih 43 ili 50 kn je nastalo zbog kamata po prekoračenju i nekih dodatnih usluga koje sam zaboravio da su aktivne uopce. Sada me zanima da li će banka samo nabijat kamate i kada se zaposlim i dobim placu uzet sebi svoj dio i ostalo meni ostavit? Ili će cekat neko vrijeme pa se htjet prisilno naplatit? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tesko je reci sto bi bilo kad bi bilo i sto ce banka napraviti, ali sumnjam da ce ici na prisilnu naplatu zbog 50 kn. Ako ste dugo nezaposleni i minus od 1000 kn isto dugo stoji, mogli bi recimo prodati Vas dug da Vas se "rijese". Pitanje je od cega bi se naplatili ako ne radite, veci im je trosak pokretati nesto nego da pricekaju koji mjesec.

Ako Vas to brine, idite u banku se raspitati koje su Vam mogucnosti.

Najbolje bi bilo da pokrijete bar taj iznos do 1000 kn minusa ako mozete pa ste onda mirni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo će Vas upozoriti da ste u nedozvoljenom minusu i dati će Vam nekakav kraći rok da podmirite taj dug (znači samo iznos nedozvoljenog minusa). 

I pogledajte do kojeg točno datuma Vam je odobren dozvoljeni minus? Ovisno o poslovanju banke, ali najkasnije 30. dana prije isteka ovog roka trebali bi od njih dobiti obavijest o promjeni visine minusa (ako su primanja redovita i veća nego ranije, tada je promjenama na način da se iznos odobrenog minusa povećava i obrnuto).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Prvo će Vas upozoriti da ste u nedozvoljenom minusu i dati će Vam nekakav kraći rok da podmirite taj dug (znači samo iznos nedozvoljenog minusa). 

I pogledajte do kojeg točno datuma Vam je odobren dozvoljeni minus? Ovisno o poslovanju banke, ali najkasnije 30. dana prije isteka ovog roka trebali bi od njih dobiti obavijest o promjeni visine minusa (ako su primanja redovita i veća nego ranije, tada je promjenama na način da se iznos odobrenog minusa povećava i obrnuto).

Gledo sam informacije o računu piše dozvoljeno prekoračenje 1000 kn ispod toga vrijedi do 31.10.2020. Dalje novo prekoračenje 0 kn novo vrijedi od -. Ostali podatci prije tog su moje ime prezime broj računa i na kraju piše kad je otvoren i tjt. Sada mi jedino nije jasno sto označava ovaj 31.10. Da li do tada treba podmirit nedozvoljeni dio i racun dovest recimo na 900 kn minusa ili taj datum nešto drugo znaci. Zaboravio napomenut i ne znam jel vazno da je racun otvoren prije 5 godina dok sam bio student. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Benzin je napisao:

Gledo sam informacije o računu piše dozvoljeno prekoračenje 1000 kn ispod toga vrijedi do 31.10.2020

Trebali bi odmah uplatiti u korist svog računa iznos koji trenutno prelazi dozvoljeni minus i u takvom stanju račun održavati do 31.10.2020. A nakon tog roka ovisi koliko će Vam banka dozvoliti novo prekoračenju po računu. Ukoliko ga ukine u cijelosti, tada ćete biti mjesec dana prije isteka ovog roka obaviješteni, a ukoliko dug ne podmirite slijede opomene i ovrha. I nije bitno kad je račun otvoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija