Jump to content

Vožnja bez dozvole


Milo-M123

Preporučene objave

Pozdrav. Prije nekog vremena uhvacen sam za volanom pod utjecajem alkohola. Oduzeta mi je vozacka dozvola na 6 mjeseci i izrecena mi je novcana kazna od 5000kn. Na tu kaznu sam se zalio i smanjena mi je na 3000kuna kazne i 3 mjeseca zabrana upravljanja vozilom. Danas sam zaustavljen od strane presretaca koji je prilikom provjere utvrdio da je vozacka dozvola nevazeca. Urucio mi je kaznu na kojoj ne pise nista osim da ce mi sud  odredit novu  mjeru. E sad,moze li mi neko rec koje ce bit posljedice i kakvu ce odluku sud donijeti, te imam li pravo na novu zalbu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav, u velikom sam problemu i nadam se da cete mi nekako pomoci sa savjetima. Bio sam primoran ici na posao autom jer zivim u selu koje je 45 min autom udaljeno od radnog mjesta. Autobusa ima vrlo rijetko i ne poklapaju se sa mojim radnim vremenom, a nemam s kime ici osim sam autom. Vec sam bio zaustavljen od strane presretaca 3.6 (napisano u komentaru prije)  i dobio kaznu koja jos nije dosla. Tada sam odlucio naci stan u blizini radnog mjesta i trebao sam se danas useliti. Jucer sam nazalost po drugi put zaustavljen od presretaca i odmah sam dobio kaznu 10 000kn i 6 mjeseci bez dozvole. Sad pitanje, jos nisam dobio prethodnu kaznu, ova druga je urucena na licu mjesta, mogu li se ikako zaliti da se ista smanji, ima li neki primjer zalbe, sta uopce da napisem u zalbi? Hvala svima koji pomognu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nažalost ste se doveli u neizglednu situaciju.

naime, osim što ćete vrlo vjerojatno dobiti zaštitnu mjeru barem godinu dana, čekaju vas i druge puno puno gore sankcije.

kad kazne za vožnju pod zabranom postanu pravomoćne, upisat će vam se 12 negativnih bodova. nakon toga će na kućnu adresu doći rješenje kojim se vozačka dozvola ukida. nećete moći voziti 2 godine, a nakon što 2 godine prođu onda ćete moći ponovno upisati autoškolu i polagati vozački ispit kao da nikada prije niste vozili nikakvo vozilo.

ovo što se tiče ukidanja vozačke dozvole, tu vam niti jedna žalba neće pomoći i to je ono što će kroz par mjeseci neizbježno uslijediti.

ne znam zašto ste se doveli u takvu situaciju, bilo bi bolje da ste se strpili tih 3 mjeseca oduzimanja. ovako ćete sada u najboljem slučaju oko 3 godine biti bez vozačke dozvole, a da ne govorim tek o novčanim kaznama i troškovima ponovnog polaganja u autoškoli. mislim da to nije vrijedilo, bolje da ste taxi platili, bilo bi puno jeftinije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Milo-M123 je napisao:

Pozdrav. Prije nekog vremena uhvacen sam za volanom pod utjecajem alkohola. Oduzeta mi je vozacka dozvola na 6 mjeseci i izrecena mi je novcana kazna od 5000kn. Na tu kaznu sam se zalio i smanjena mi je na 3000kuna kazne i 3 mjeseca zabrana upravljanja vozilom. Danas sam zaustavljen od strane presretaca koji je prilikom provjere utvrdio da je vozacka dozvola nevazeca. Urucio mi je kaznu na kojoj ne pise nista osim da ce mi sud  odredit novu  mjeru. E sad,moze li mi neko rec koje ce bit posljedice i kakvu ce odluku sud donijeti, te imam li pravo na novu zalbu. Hvala

Jeste li uspjeli ista rijesiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija