Jump to content
KaktusCar

Dolazak na upis u HOK

Preporučene objave

Ispričavam se ako je naslov nejasan, ali imam pomalo glupo pitanje. Naime, prijateljica se upisuje u imenik odvjetnika nakon odrađenog vježbeništva i položenog pravosudnog i želi da prisustvujem tom činu. Zanima me, kako taj čin izgleda i kakav je običaj - koliko je to svečano nosi li se neki poklon (buket cvijeća, neko piće, slično diplomi?).

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato, iako ne iz neposrednog iskustva (a imamo i odvjetnika ovdje, pa me mogu ispraviti), to bi bilo ekvivalent promociji diplome, dakle nešto tog tipa.

Glede poklona, to zapravo ovisi od čovjeka do čovjeka i koliko ste bliski s tom osobom (ujedno i kakva očekivanja ta osoba ima).

Podijeli ovu objavu

Da, zapravo kao promocija na fakultetu: na početku himna, onda govor, onda upisani kolege izlaze van i dodjeljuje im se uvjerenje, i na kraju fotkanje svih upisanih. Cvijeće je prikladno, dress code za upisane obično business formal (odijela, kostimi za žene), za publiku nije toliko odlučno, iako je dvorana u komori sva u drveti, ulaštena do besvijesti, pa ćete se možda ugodnije osjećati ako se svečanije i Vi odjenete. Sve u svemu, ovisno o broju upisanih, traje svega pola sata do 45 minuta. Čestitke prijateljici!

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...