Jump to content

Podizanje optuznice


ZabrinutaInes

Preporučene objave

Pozdrav,

Dobila sam doma pismo da je sud završio istraživanje 16.4 i da za podizanje optužnice rok je mjesec dana,radi se o gospodarskom kriminalu što me terete mada su svi dokazi na mojoj strani odvjetnik kaže da nema osnove jer sam plaćala dug koji je na firmi u ratama,al firma dr me tužila i ocjenjivala preko mailova koje sam prolazila,sad mene zanima pošto je prošlo mjesec dana ništa nisam dobila dal je podignuta optužnica il nije,i dal postoji mogućnost da bude i ne podignuta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teško je na ovo decidirano odgovoriti. Najbolji i jedini 100% pouzdan odgovor možete dobiti odlaskom do DORH-a koji vodi postupak i tražiti uvid u spis, na što u ovoj fazi svakako imate pravo.

Ukoliko je kaznena prijava protiv vas odbačena, imate pravo zahtijevati i dobiti obavijest o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pazite, nema pravila. Tim više što se rješenje o odbačaju kaznene prijave ni ne dostavlja okrivljeniku, osim po njegovom traženju, a optužnica se šalje direkt na sud, pa prvo sud mora obaviti svoje kroz preliminarnu kontrolu optužnice koju radi predsjednik optužnog vijeća i tek ako tu bude sve u redu, optužnica stiže okrivljeniku na davanje odgovora.

Onda još u obzir treba uzeti stanje opterećenosti suda, ažurnost u radu, tako da pravila nema. Rokovi jesu propisani, ali su instruktivne naravi odnosno mogu se prekoračiti.

Okvirno računajte od najmanje 2 mjeseca pa nadalje.

Ali, u ovom trenutku, jedino mjesto gdje možete dobiti pouzdanu i točnu informaciju što je sa predmetom je DORH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija