Jump to content

Vanbračna zajednica, obiteljsko nasilje, pa razlaz i podjela skbrništva


telesisija

Preporučene objave

Živimo zajedno devet godina. Dobili smo prvo dijete 2015. i imamo još dvoje predškolske djece. Nismo u braku već u vanbračnoj zajednici.

Otac je zlostavljač. Zlostavlja mene, psihički i fizički, od početka veze, lagano intenzivirao tokom godina, posebno nakon djece, a onda eskalirao nakon što sam otkrila da me vara.

Djecu povuče za uho ili uštipne za obraz kada mu prekipi. Većinu vremena, 95% je brižan otac koji pazi da su djeca sita, sigurna, zdrava. Toliko ne pazi na njihovu psihičku i emocionalnu sigurnost. To mu je nepoznanica pa mu je normalno pred djecom reći da je majka prljava kravetina.

Pije, redovno, svaku večer. Mora biti bar litra pive.

Nema prijava na policiji, ali imam fotografije ozlijeda na mom telefonu.

On tvrdi da će czss biti na njegovoj strani jer ih je uvijek izvodio van i to svi mogu potvrditi. 

Ja tvrdim da czss ima iskustva s ljudima koji imaju dva lica i da su dovoljne moje slike ozlijede da djecu dodijele meni.

Mislim da se s njim neću moći dogovoriti mirnim putem jer će on vjerojatno zahtijevati potpuno skrbništvo, opet, zato što ih je on izvodio van na otvoreno.

Moj prijedlog bi bio da budu 4 dana kod mene, 4 kod njega, i tako naizmjenice, ili tjedan dana, ili ako shvatim kako drugi ljudi to pametno uređuju, a da o mjestu škole i doktorice ja odlučujem.

Zanima me, kolike troškove pravnog postupka okvirno mogu očekivati prije nego dobijem rješenje? Ako se ipak uspijemo dogovoriti oko plana posjećivanja hoću li uspjeti zaobići neke troškove?

Kolika je vjerojatnost da sud doista dodijeli djecu ocu na osnovu toga što su ga svi viđali s njima i što se on prikazivao kao veliki mučenik i žrtva "lude" žene, a ljudi su popušili tu priču jer nisam ljubazna osoba koja voli održavati površne odnose pa sam tako sve iz njegovog kruga otpisala za druženje? 

uređeno: od telesisija
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija