Jump to content

Vozacka dozvola i voznja bez vozacke


toncek

Preporučene objave

Pozdrav , pisem uz nagovor moga kolege (ne zna za ovaj forum) koji je nazalost dobrih par godina vozio bez vozacke dozvole ali sad je pred kraj polaganja i ima 4 neplacene kazne . 

Pitanja su sljedeca :

-kad on dobije uvjerenje i sa time ide u svoju policijsku postaju da li on moze podignut svoju vozacku dozvolu posto ima neplacene kazne ? 

- kakva je situacija sa zastarom ? Ako je 3 godine onda bi mu ove godine otisle u zastaru 2 kazne (8mj) a trecu bi platio , kakva je situacija sa tim zastarama ? Da li se treba pozivat ili ide apsolutna zastara ? Ili ide nakon 4 godine 

-ako i polozi i ne moze dignut sljedeci put kada ga uhvate bez obzira sto ima uvjerenje o polozenom vozackom ispitu kad ga uhvate dobit ce kaznu kao da je i nema barem ja tako mislim pa ako sam u krivu neka me netko ispravi ? 

 

da napomenem ako ista znaci , nikad nije kazneno osuđivan , nije nikad imao uvijetnu kaznu ni nista dlicnom jedino eto zbog te vozacke dozvole jer ju nije na vrijeme polozio ..

 

Unaprijed se zahvaljujem odgovorima i pozdrav svima .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sivko je napisao:

Dok ne plati nema vozačke a kad ga "izbrišu" iz registra (3 god) onda može napravit vozačku.

Dok je fizički nema ide kazna a može vozit samo 30 dana s tim papirom da je položio vozački od kad ga dobije.

Samo mala napomena, s uvjerenjem kojeg dobije od ispitivača ne smije voziti, a sivko (pretpostavljam) misli na onaj kartončić kojeg dobiješ dok ti se ne izradi vozačka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Iustitia_ZD je napisao:

ne, nego nakon 3 godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju (to može biti OPN ili presuda) nastupa rehabilitacija

Znaci kada sluzbena osoba napise kaznu od toga dana pocne tec ili ?? Malo mi je to sa jedne strane blesavo jer on moze kaznu napravit u 5mj 2020god i ona ce bit pravomocna u 5mj 2022god i onda jos 3 god dok me nastupi apsolutna zastara 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoje dvije vrste zastara.Prekršajni nalog ili optužni prijedlog mogu izdat 3 ili 4 godine od izvršenja prekršaja ili nastupa zastara prekršajnog progona.

Kad je PN ili presuda pravomoćna imaju 3 godine da kaznu naplate ili nastaje nastaje zastara izvršenja prekršajnopravnih sankcija.Znači nakon tog vremena ne mogu ni ovrhom uzet lovu sa računa.To je kod tebe slučaj,a ne postoji više relativna i apsolutna zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija