Jump to content

Otkazivanje smještaja i povrat novaca


prostbroj

Preporučene objave

Pozdrav svima.
Prvi post na forumu pa se nadam da se u dobrom podforumu.

Radi se o otkazivanju smještaja u Francuskoj sa stranice hotels.com, ali ne od strane nas već hotela.
Naime, hotel je zatvoren do kraja lipnja, dok je naš smještaj trebao biti od 18-23.06.
Hotels.com proslijedio nam je vaucher na što smo mi tražili povrat novaca jer ako i želimo/možemo doći u Francusku, nismo u mogućnosti koristiti smještaj.

Po kojem zakonu EU možemo zahtijevati povrat novaca zbog nemogućnosti korištenja usluge?
Tražio sam po stranicama Europske komisije te sam na sljedećem linku našao - https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/consumers/resolve-your-consumer-complaint/european-consumer-centres-network-ecc-net/faq-cancellations-individually-booked-accommodations-car-rental-and-events-due-covid-19_en

"As a general rule , if the accommodation you reserved is not accessible because, for example, it has been put under quarantine.....consider the options proposed by the trader especially vouchers or change of dates free of charge.
...
However, you should be able to request a full refund if this suits you better."

Također, na stranicama za Francusku stoji - https://www.eccireland.ie/covid19-legislative-measures-european-union-and-ireland/

"FRANCE    - According to the latest French legislation, traders can offer vouchers valid for 18 months, secured by guarantee, fully refundable if not used by the end of its validity period."

Hotels.com ni u jednoj rečenici ne spominje mogućnost povrata novaca ako se vaucher ne iskoristi.

Svaka pomoć je dobrodošla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija