Jump to content

Vlasništvo softwar-a


klappy1

Preporučene objave

Osoba XY je kao fizička osoba mojoj firmi dala na korištenje software za iznos od yx€ i 10% udjela u firmi. Na kraju se ispostavilo da je pravi vlasnik software-a firma u njegovu vlasništvu. Može li njegova firma meni zabraniti korištenje tog software-a, i što ja tu mogu napraviti. Izrada novog software-a nije opcija, kao ni pokušaj pregovora sa firmom vlasnicom sadašnjega, zbog odnosa sa vlasnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pojam >dala na korištenje< je širok pojam.
Dali imate neki Ugovor, sa njime osobno o korištenju tog Softwera ?
Tko mu je platio taj iznos od - yx- Eura, vi osobno ili Firma , i postoji li neki trag, tog plačanja ?
Što ste napisali, prilikom prijenosa 10% udjela u vašoj Firmi, - Ustupa se bez naknade ili se prodaje za određeni iznos ?
Pokušavam doči do što više podataka, dabi vam dao ispravan odgovor.
Ovako, na - prvu - Njegova Firma vam može zabraniti korištenje svog Softwera, a može vas i tužit, za neovlašteno
korištenje stoga, iako bi kroz tu Tužbu, tužio i samog sebe, jer je suvlasnik Firme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste u dobrim odnosima inzistirajte, da se napravi Ugovor o korištenju Softwera.
Možete zaigrati i malo >prljavo< ,  da ste imali Inspekcijski nadzor, i da vam to traže iz Inspektorata.
Ništa time ne kršite, niti koga varate, samo ste Ozakonili korištenje ( ovjerili ste usmeni dogovor ) a to če vam, kad-tad trebati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija