Jump to content

Uzdržavanje u bračnoj zajednici


Luna33

Preporučene objave

Prije 49 minuta, Luna33 je napisao:

postoji stavka zakona koja tu obvezu zakonski propisuje ?

Postoji zakonska regulativa, a koja kaže da bračni drug može podnijeti zahtjev za uzdržavanje do
zaključenja glavne rasprave u parnici za razvod ili poništaj braka, na što ga je sud dužan upozoriti. Iznimno, ako u parnici za razvod ili poništaj braka nije postavljen zahtjev za uzdržavanje, bivši bračni drug može tužbom tražiti uzdržavanje u roku od šest mjeseci od prestanka braka ako su pretpostavke za uzdržavanje, postojale u trenutku zaključenja glavne rasprave u parnici za razvod ili poništaj braka i trajale bez prestanka do zaključenja glavne rasprave u parnici za uzdržavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Možda sam bila ne jasna u objavi.

Naime, ja sam u braku i trenutno imam radnu nesposobnost te samim time ne mogu doprinositi radno i novčano u obitelji.Mjera mi je izrečena na 1 godinu.Sretsva koja prima suprug nisu dostatna za život niti on želi sam plaćati sve obveze.

Zanima me dali je on zakonski dužan sve snositi ili ima pravo na svoj stav da nije u mogućnosti sve poplačati.Znaći hraniti nas,plaćati režije i ostalo.Jeli to njegova dobra volja ili zakonska obveza?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija