Jump to content

Suvlasnistvo kuće


katjaa

Preporučene objave

Poštovani, molim za mišljenje.

Naime, moj partner se preselio iz inozemstva u Hrvatsku kako bi dogledao roditelje u obiteljskoj kuci. Nedugo nakon dolaska majka je umrla te je on odlucio u potpunosti napustiti svoj zivot u inozemstvu te nastaviti starati o ocu sa kojim je potpisao ugovor o dozivotnom uzdrzavanju pri kojem nakon smrti oca kuca pripada njemu u cijelosti. Problem u prici je njegova sestra koja i dalje zivi u inozemstvu i koja nije niti jednom nazvala da pita za oca. Moj partner i ona su naslijedili automobil od majke (ona 1/3 a on 2/3) koji ona ne da registrirati za potrebe bolesnog oca. Problem nastaje kada smo jucer pronasli ugovor gdje otac 2016 god daje sestri 1/3 kuce, dvorista i poslovne zgrade. Ona se uknjizila na to pred nedavno. Moram naglasiti da ona od dmrti majke nije dolazila (2 god) niti ulozila 1 kn u kucu. U ugovoru za dozivotno stoji da makon smrti otac daje sve u vladnistvo sinu (spomenutu kucu sa dvoristem i poslovnom zgradom) medjutim nismo znali da je njoj dao 1/3.

Posto se zgrada iznajmljuje kao poslovni prostor zadnjih 10 g, moze li ona traziti 1/3 prihoda?

također u kuci su apartmAni, moze li ona obustaviti najam? (Kuca nije etazirana a jedan kat se vodi na nju kao najmodavca s time da ona ne placa porez na to ni nista, vec to iznajmljuje moj partner te placa sve izdatke)

Veliki je problem sad s time. 
 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 28 minuta, katjaa je napisao:

ne, pise da naslijedjuje nakon smrti oca

Taj ugovor trebate hitno odnijeti u zk radi upisa zabilježbe.

prije 3 sati , katjaa je napisao:

Posto se zgrada iznajmljuje kao poslovni prostor zadnjih 10 g, moze li ona traziti 1/3 prihoda?

Može, jer je ona vlasnik tog dijela. Iako baš nije jasno kako ste uspijeli iznajmiti nešto što nije u vašem vlasništvu. 

prije 3 sati , katjaa je napisao:

također u kuci su apartmAni, moze li ona obustaviti najam

Može tražiti da se prestane obavljati, a i ovdje je nejasno kako ste dobili uredne dozvole s obzirom da je ona suvlasnica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2/3 su na ocu koji je jos ziv i na njemu se vodi najam apartmana i poslovnih prostora u kuci. Nakon smrti nadlijedjuje moj partner. Znaci sa tim ug o dozivotnom moramo u zk za zivota oca?

 

Najam i sve je dogovoreno ugovorima prije njenog potpisivanja 1/3 vlasnistva 2016 god. A upisla se kao vlasnik nedavno. Jos nismo dobili rjesenje o tome saznali smo slucajno od odvjetnika koji je reko da ce nam uskoro doci obavjest o njenom upisu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija