Jump to content

Kako otkupit dio kuce u suvlasnistu j


Voncica

Preporučene objave

Kuca je u suvlasnistvu troje osoba jedna ima dug u poreznoj ceka se rjesenje o zastari al porezna ima od 2009 zalozno pravo na taj dio.ne znam koliko je dug i dal ce ga bit moze li se od porezne otkupit i dal drugu koji su se poslje nje zabiljezili radi duga po obrtu kakvo pravo imaju oni i dal kad se i sto plati poreznoj osoba postaje vlasnik il treba dalje podmirivati hvala tko mi pomogne odgovorom pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je sve nejasno napisano. Samim placanjem duga necete postati vlasnikom. Ako se suvlasnicki dio duznika ovrsi pa kupite na drazbi taj udio, onda se brise ovrha i postajete vlasnikom. Ostali dugovi duznika ako nisu upisani prilikom drazbe se ne mogu vise upisati na taj udio, jer vise nije u vlasnistvu duznika.

Nemojte od duznika kupovati njegov udio, jer teret ce ostati na nekretnini. Da postoji samo jedan vjerovnik, teoretski bi se moglo ugovoriti placanje duga i kupovina kuce sa sve tri stanke, ali buduci da ima jos vjerovnika koji su se vec upisali (a mozda ima jos i drugih koji cekaju da se upisu), tesko cete to uspjeti i prerizicno je.

Za Vas je najsigurnije cekati drazbu.

Ako nesto jos nije jasno, objasnite cijelu pricu malo bolje.

uređeno: od miroslav6
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru al nije mi jasno da ima puno vjerovnika i upisani su u zk izvadak sto znaci ako se kupi na drazbi oni ce bit obrisani iz zk izvadka jer oni su se zabiljezili na drazbi koja je vec bila jer se prodavalo porezna je i drugi su se vjerovnici uknjizili znaci kad bi bio kupac kupio svi oni se isknjize iz zk i ostaje vlasnik kupac hvala na odgovoru pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Voncica je napisao:

Ok a ako se svi vjerovnici ne podmire iz naplate odnosno prodaje na drazbi sta onda mogu i dalje ovrsavat da naplate dug dosadna sam znam al bolje da pitam unaprijed hvala jako ste ljubazni

Nastavit ce ovrsavati, ali ne taj udio u kuci koji netko kupi, nego osobu koja je duzna. Nakon ovrhe nad nekretninom, na nekretnini se brisu svi tereti povezani s dugom prijasnjeg vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija