Jump to content

Neisplacene place


johostimac

Preporučene objave

Lijepi pozdrav, molim ako netko zna da objasni kako naplatiti od poslodavca place koje nisu isplacene? 

Poslodavac je odbio isplatit 4 place nakon cega sam dobio otkaz, poslao sam na finu zahtjev za prisilnu naplatu, ali na racunu firme nema sredstava pa se ni nemogu naplatit... Naravno vlasnik ima novu firmu...

U firmi je bilo alata i opreme koja se mogla zapljeniti i prodati, ali nitko od ovih nasih vrlih sluzbi nije "ovlasten" za tako nesto, poslodavac je to sve prodao na crno iako je to bilo vlasnistvo firme, a ne njegovo... 

Molim nekoga ako zna kako i zeli pomoci da mi se javi, od srca se zahvaljujem

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , johostimac je napisao:

Naravno vlasnik ima novu firmu... 

Ovako firma bi trebala otići u stečaj. Kad firma ode u stečaj sva njena imovina se stavlja na prodaju. Tek kad firma ode u stečaj onda se smije prodavati imovina, prije toga ne. Sad ako je šta ostalo kad se pokrene stečaj dužni ste prijaviti svoje potraživanje (čak i da nema ništa opet ste dužni). Ukoliko ima nešto imovine kada se namire vjerovnici onda ćete vi dobiti. Ako nema nikome ništa briše se firma i sva dugovanja. 

Imate pravo na 3 mjeseca minimalca preko agencije za agencije za osiguranje radničkih tražbina za to vrijeme. Možete zahtjev podnijeti preko e građani (treba vam mislim razina 2). Privatnom tužbom prema poslodavcu sumljam da ćete se naplatiti. Štoviše vjerujem da je onaj inventar kojeg spominjete vrijedan manje od 3500 kn pojedinačno što znači da je isknjižen u knjigama i da je otpisan iz knjiga (dosta često sam se susretao s time). Osim ako ne znate koliko je to vrijedilo i da li je to ikad bilo uknjiženo u knjigama firme kao imovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , BRKICA00 je napisao:

Ovako firma bi trebala otići u stečaj. Kad firma ode u stečaj sva njena imovina se stavlja na prodaju. Tek kad firma ode u stečaj onda se smije prodavati imovina, prije toga ne. Sad ako je šta ostalo kad se pokrene stečaj dužni ste prijaviti svoje potraživanje (čak i da nema ništa opet ste dužni). Ukoliko ima nešto imovine kada se namire vjerovnici onda ćete vi dobiti. Ako nema nikome ništa briše se firma i sva dugovanja. 

Imate pravo na 3 mjeseca minimalca preko agencije za agencije za osiguranje radničkih tražbina za to vrijeme. Možete zahtjev podnijeti preko e građani (treba vam mislim razina 2). Privatnom tužbom prema poslodavcu sumljam da ćete se naplatiti. Štoviše vjerujem da je onaj inventar kojeg spominjete vrijedan manje od 3500 kn pojedinačno što znači da je isknjižen u knjigama i da je otpisan iz knjiga (dosta često sam se susretao s time). Osim ako ne znate koliko je to vrijedilo i da li je to ikad bilo uknjiženo u knjigama firme kao imovina.

Hvala na odgovoru

Oprema je koštala preko 40-50 tisuća kuna, zna se točno kome je i prodana za mizeriju... 

Ako se oprema kupuje preko racuna firme, uzima se r1, odbija se pdv na kraju godine, moze li biti da to nebude vlasništvo firme? 

Mogu li ja pokrenuti stečaj kao vjerovnik, jer ima jos 2 kamionske prikolice koje su na firmi? 

uređeno: od johostimac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samim time što ste stavili blokadu računa se pokrenuli prvi korak prema stečaju. Nakon 120 dana blokade računa FINA po službenoj dužnosti treba pokrenuti stečaj. Nakon toga u firmu ulazi stečajni upravitelj i radi prolazni popis imovine. Nakon toga ide prijava tražbina i dražba na kojoj se prodaju te prikolice i nakon toga se isplaćuju vjerovnici (vi, ali sigurno ima još neko da potražuje od firme).

Teoretski može jer se r1 uzima da bi se pravdali troškovi. Moguće da račun nikad nije dan na knjiženje i da imovina nikad nije zavedena u poslovnim knjigama. Ili da je vlasnik nakon što je protekao period amortizacije otkupio po knjigovostvenoj vrijednosti i preprodao (prije nego što se krenuo mućkat). Uglavnom kad dođe stečajni upravitelj, kontaktirajte ga i recite mu to sve. On će poduzeti daljne korake. Problem je što bez uvida u knjige ne mogu reći šta se tu dogodilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija