Jump to content

Podjeljena imovina


vuceti ckristijan

Preporučene objave

Nakon smrti majke imovina koja je bila u vlasništvu mene, očuha i majke, je podjeljena između mene, sestre i očuha, dioba je sad 4/9 očuh, 4/9 ja, 1/9 sestra.

Očuh ima kredit koji ne utplaćuje, blokadu računa i hrpu drugih problema.

Nakon njegove smrti kome ostaje kredit, nakoji princip se djeli njegov dio, i ako on prije smrti svoj dio pokloni meni ili sestri dali se kredit opet mora preuzet.

Pošto nismo krvno srodstvo i kredit nije dignut u ničiju korist doli njegovu, koja prava mi imamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, vuceti ckristijan je napisao:

ako on prije smrti svoj dio pokloni meni ili sestri dali se kredit opet mora preuzet

Ne, jer se radi o stjecanju pravnim poslom (ugovor), a ne nasljeđivanjem, međutim ukoliko  na konkretnom suvlasničkom dijelu postoji upisan teret u vidu založnog prava ili pak zabilježba ovrhe, dug se može naplatiti iz iste imovine, neovisno o činjenici da je izvršen prenos prava vlasništva na vas ili sestru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Matrix je napisao:

Ne, jer se radi o stjecanju pravnim poslom (ugovor), a ne nasljeđivanjem, međutim ukoliko  na konkretnom suvlasničkom dijelu postoji upisan teret u vidu založnog prava ili pak zabilježba ovrhe, dug se može naplatiti iz iste imovine, neovisno o činjenici da je izvršen prenos prava vlasništva na vas ili sestru. 

+ ako ce to znaciti da se vjerovnici nece moci naplatiti iz ostavine, mogli bi podici tuzbu da je darovanje napravljeno samo iz razloga izbjegavanja placanja dugova pa se darovni ugovor moze ponistiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija