Jump to content

parkirna kazna


schalabachter

Preporučene objave

Pred neki dan sam platio parking mobitelom u iznosu od 10 kn, ali greškom sam upisao krivu registraciju (umjesto 211 sam upisao 210), te platio na krivi broj (umjesto na 52 sam poslao uplatu na 50), ali još uvijek istom koncesionaru.

Dobio sam kaznu od 200 kn kao i netko tko npr. namjerno ne plati ništa.

Imam li pravo na povrat tih uplaćenih 10 kn?

Koncesionar parkinga tvrdi da nemam.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da je Zagrebparking odobravao takve greskom poslane krive registracije i ponistavali su kazne za prvi put. Naravno ako nije postojala takva registracija pri provjeri. Ali to bi mogla biti samo dobra volja firme. Procitajte pise li nesto u opcim uvjetima poslovanja o tome.

Prije 55 minuta, scharlabachter je napisao:

Imam li pravo na povrat tih uplaćenih 10 kn?

Tesko je ocekivati ovo, jer bi tako svi mogli traziti da im se vrate novci, ako radnik na terenu nije provjerio registraciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , scharlabachter je napisao:

Pred neki dan sam platio parking mobitelom u iznosu od 10 kn, ali greškom sam upisao krivu registraciju

 

prije 15 sati , scharlabachter je napisao:

Dobio sam kaznu od 200 kn kao i netko tko npr. namjerno ne plati ništa.

 

prije 15 sati , scharlabachter je napisao:

Imam li pravo na povrat tih uplaćenih 10 kn?

obično je svrhovitije ili razumnije tražiti poništenje kazne (200kn)  dokazivanjem da ste htjeli platiti kartu (10kn) pri čemu ste napravili grešku.....iako bi rezultat vjerojatno bio isti

prije 15 sati , scharlabachter je napisao:

Koncesionar parkinga tvrdi da nemam.

u pravu su što se tiče tvoje situacije,ali što se tiče opčenito o toj kazni to bi netko drugi trebao njih pitati da li su oni u pravu.....poznata je sudska odluka o tim kaznama,pa su oni to jednostavno zamjenili nazivom dnevna karta...pa uz to u nekim gradovima ta dnevna karta je veća od iznosa broja sati rada (naplaćivanja) parkinga x cijena sata...

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Mister-X je napisao:

.....poznata je sudska odluka o tim kaznama,pa su oni to jednostavno zamjenili nazivom dnevna karta...pa uz to u nekim gradovima ta dnevna karta je veća od iznosa broja sati rada (naplaćivanja) parkinga x cijena sata

Mislim da je to već bilo raspravljeno i ništa (zasad). Smatram da bi zakonodavac trebao napraviti zakonsku iznimku i time sve pravno pokriti, ovako nije rajčica neg je paradajz, a zapravo isto.

Treba razumijeti i koncesionare, jer bez neke sankcije, kakvom god je na kraju dana nazvali, tko živ će poštivati vremensko ograničenje, posebice tamo gdje je dozvoljen 1 sat parkanja, dakle gdje postoji iznimno velika fluktuacija prometa? Znači, ako imamo neka pravila, ajmo ih poštivati, a oni koji to ne čine, moraju snositi neku posljedicu, jer inače radimo budale od većine ljudi koji poštuju pravila. Ali isto tako, onda s pravne strane treba pokriti takav okvir sankcioniranja, a to je zadaća zakonodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , G-man je napisao:

Treba razumijeti i koncesionare..

Znači, ako imamo neka pravila, ajmo ih poštivati..

a oni koji to ne čine, moraju snositi neku posljedicu..

slažem se,

prije 3 sati , G-man je napisao:

Ali isto tako, onda s pravne strane treba pokriti takav okvir sankcioniranja,

točno,a usput rečeno ne vidim ni jednog razloga da "poništenje" kazni bude stvar dobre volje,već treba biti obveza ,ako osoba dokaže da je napravila propust (tipfelersku grešku),koncesionar je dobio plaćenu kartu ,što znači da nije oštećen....greške budu u sudskim rješenjima ili policajac naplati kaznu i napravi neku grešku i ne može se ispraviti? itekako može...ili uplatite neki novac u banci ,nekome greškom itd..

nevidim nikakav razloga otezanja preciznijeg zakona ili ne prihvaćanja argumentiranih prigovora za kazne ...dobiti 200 kn kazne što ste možda slučajno zaboravili ili zakasnili platiti ,a vidljivo je da recimo da imate desetke,pa stotine plaćenih sati,što dokazuje da niste neodgovorna osoba ili pogreškom unosa nekog broja  ,olako je društveno prihvatljivo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mister-X je napisao:

točno,a usput rečeno ne vidim ni jednog razloga da "poništenje" kazni bude stvar dobre volje,već treba biti obveza ,ako osoba dokaže da je napravila propust (tipfelersku grešku),koncesionar je dobio plaćenu kartu ,što znači da nije oštećen....greške budu u sudskim rješenjima ili policajac naplati kaznu i napravi neku grešku i ne može se ispraviti? itekako može...ili uplatite neki novac u banci ,nekome greškom itd..

Neki namjerno upisu krivi broj, ako su parkirani u zoni s max trajanjem 1 h, da mogu biti parkirani 2 h, a onda poslije kazu da su krivo upisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija