Jump to content

Ugovor na neodređeno na nepuno radno vrijeme


Aztec1991

Preporučene objave

Pozdrav situacija je ovakva znaci radim 3 godine bez prekida te sam imao ugovor na određeno svakih 6 mjeseci pa na godinu dana i ove godine u mjesecu ožujku bi napunio tri godine bez prekida,ali se pojavio COVID 19 i posao je pao i dobili smo po isteku starog ugovora novi ugovor na neodređeno ali sa nepunim radnim vremenom tj 20 sati tjedno taj ugovor smo potpisali dok još nisu dovedene mjere potpore od strane države koje financiraju samo puno radno vrijeme ako sam dobro shvatio. Ako netko zna da li je moguće bilo sto poduzeti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni je to nezakonito (i ne vidim razlog za ovakvim postupanjem), jer je ugovor o radu na neodređeno radno vrijeme pravilo, a na određeno radno vrijeme iznimka, a isto je i sa punim i nepunim radnim vremenom. Nije da Vam ova informacija baš ide u prilog, jer bi to značilo otkaze za pojedince tj. dio Vas bi trebali dobiti ugovor o radu na neodređeno i puno radno vrijeme, a dio otkaze, jer očito nema posla za sve radnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da promet je pao za vise od 100 posto problem je bio jer nako tri godine rada bez prekida treba se dobit ugovor za stalno jel da? ispravite me ako sam u krivu

uz to tih fond sati na pola radnog vremena iznosi 88-96 sati za mjesec dana,a od tih 88 sati radi se 70 posto aktivnih a ostalih 30 posto se računa pod neaktivne sate i trebali su dobiti otkaze ali na sreću inervinirala je država sa potporama 

svejedno hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Aztec1991 je napisao:

Da promet je pao za vise od 100 posto problem je bio jer nako tri godine rada bez prekida treba se dobit ugovor za stalno jel da? ispravite me ako sam u krivu

Ovo ne mora biti nužno tako, jer ovisi na temelju kakvih natječaja i ugovora ste bili u radnom odnosu. Poslodavci to često znaju formulirati kao ˝privremenim povećanim obujmom poslova˝ i temeljem toga mogu ovako radnika držati godinama na ugovorima na određeno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija