Jump to content

Potpora poslodavcu - korona


sama45

Preporučene objave

Da malo pojasnim. 

Poslodavac mi je htio dati osobno uvjetovani otkaz (kao dobar je, da imam pravo na burzu, i da on može zaposliti novu budalu uz poticaje). Pozvao me da ga ne predam jer se bojao da neće dobiti potporu od države.

Obećao mi je i otpremninu, koju sada opravdava plaćama koje mi je dao od potpore, i ispada da bi ja trebala biti zahvalna jer mi je dao potporu za dva mjeseca, i ne želi isplatiti pravu otpremninu.

U međuvremenu je objavio natječaj za nove zaposlenike, u zadnje dvije godine ih je promijenio četrdesetak,  što sam prekasno saznala.  Mijenjala sam posao za rad kod njega jer je obećavao sve što nikada nije ispunio, doslovno me molio da dođem. Prva dva mjeseca je sve divno i onda počinje maltretiranje. I sama bih otišla kada nađem novi posao.

Na HZZu, su upoznati sa njegovim načinom rada sa uglavnom besplatnim zaposlenicima.


Sada si želim naplatiti mobbing, šikaniranje i prekovremene, imam li pravo inzistirati na otpremnini i podnijeti eventualnu tužbu inspekciji rada?

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobila sam osobno uvjetovani otkaz . Obrazložio ga je da sam se ja žalila da fizički ne mogu obavljati poslove, koji  nisu ni bili poslovi za moje radno mjesto, nego poslovi skladištara, koje sam ja uredno obavljala kada se ukazala potreba. 

Kada sam bila na otkaznom roku, firma je  zatvorena radi korone, i tada me nazvao da ga prolongiramo. Dobio je potporu od države i za mene,  a za plaću (potporu) za taj mjesec i pol je koji sam još bila u radnom odnosu je rekao da je to otpremnina. 

 

uređeno: od sama45
a
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , sama45 je napisao:

Dobila sam osobno uvjetovani otkaz . Obrazložio ga je da sam se ja žalila da fizički ne mogu obavljati poslove, koji  nisu ni bili poslovi za moje radno mjesto, nego poslovi skladištara, koje sam ja uredno obavljala kada se ukazala potreba. 

Na ovo ste trebali reagirati u roku od 15 dana računajući od dana zaprimanja odluke. Jeste li mu podnijeli zahtjev za zaštitu prava?

prije 16 sati , sama45 je napisao:

Kada sam bila na otkaznom roku, firma je  zatvorena radi korone, i tada me nazvao da ga prolongiramo. Dobio je potporu od države i za mene,  a za plaću (potporu) za taj mjesec i pol je koji sam još bila u radnom odnosu je rekao da je to otpremnina.

Potpora nije plaća, već naknada. A ni potpora (naknada), ni plaća nisu otpremnina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
prije 12 sati , Aztec1991 je napisao:

Pozdrav tko nadzire te korona potpore znam da poslodavac prima 4000 kn od države po radniku a jedan dio radnika dobiva na plaći do 3000 kn bruto

Ovdje su u pitanju subvencije za isplatu plaće, a one su oblik državne potpore koju bi trebao kontrolirati Hrvatski zavod za zapošljavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija