Jump to content

Ovrha za parking, revizija na Vrhovnom sudu


Gast

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Moj slijed navodno neplacenog parkinga u Opatiji iz 2016.godine ukratko izgleda ovako: dobivam rjesenje o ovrsi od "poznatog" odvjetnika iz Pule koji zastupa parking poduzece iz Opatije, zalim se u roku, Opcinski sud prihvaca mou zalbu i odbija rjesenje o ovrsi, odvjetnik se zali na  ovo rjesenje Zupanijskom sudu, Zupanijski sud opet odbija i onda, tj. u svibnju 2018. odvjetnik trazi reviziju na Vrhovnom sudu. Da li je sto poslije bilo ili ne, ne znam, zivim i radim u inozemstvu a otada sam se preselio u drugi grad i nisam na onoj adresi koju je odvjetnik onda "dobio" na osnovu tablica na autu.

Sto mogu sada ocekivati i do kada ovo moze sve trajati?! Je li za ocekivati da Vrhovni sud sve vrati na pocetak?

Kada nastupa zastara, od kada tocno se racuna onih 5 god?

Ako bi Vrhovni sud presudio da je ovrha ipak vazeca, kako mi moj odvjetnik ovdje kaze, nema instrumenata da se ovrha naplati ovdje u inozemstvu gdje zivim.

Navodni prekrsaj je iz svibnja 2016. god

 

Puno hvala unaprijed na odgovorima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Gast je napisao:

Da li je sto poslije bilo ili ne, ne znam, zivim i radim u inozemstvu a otada sam se preselio u drugi grad i nisam na onoj adresi koju je odvjetnik onda "dobio" na osnovu tablica na autu.

Preseljenje nije zapreka da se ne bi moglo doći do Vaš nove adrese. A ukoliko imate punomoćnika sve se odluke dostavljanju njemu.

prije 3 sati , Gast je napisao:

Sto mogu sada ocekivati i do kada ovo moze sve trajati?! Je li za ocekivati da Vrhovni sud sve vrati na pocetak?

Trajanje postupka je nemoguće predvidjeti, a komentirati moguću odluku bez detaljnijih informacija o postupku bilo bi neozbiljno.

prije 3 sati , Gast je napisao:

Kada nastupa zastara, od kada tocno se racuna onih 5 god?

Nastupa 10. godina od pravomoćnosti rješenja o ovrsi, a ovaj rok se sa pokušajima naplate prekida i onda se računa opet iz početka.

prije 3 sati , Gast je napisao:

Ako bi Vrhovni sud presudio da je ovrha ipak vazeca, kako mi moj odvjetnik ovdje kaze, nema instrumenata da se ovrha naplati ovdje u inozemstvu gdje zivim.

U kojoj zemlji živite? Imate li u RH ikakve imovine?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

10 g?! To je nesto novo u Hr?

Na vise mjesta iscitavajuci Zakon nailazim na 5 god. zastare u ovakvom slucaju.

Zivim u Njemackoj a u Hr sam suvlasnik jednog manjeg stana sa suprugom.

Ne znam kako Hr zakoni (u praksi) funkcioniraju ali ako bi Vrhovni sud ponistio presudu Zupanijskog suda i ovrhu proglasio "valjanom", naravno da bih platio u tom slucaju sto sud presudi a ne da se "sjeda" na neku imovinu ili kako to dole uopce "funkcionira"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Gast je napisao:

10 g?! To je nesto novo u Hr?

Ne, nije ništa novo.

Prije 50 minuta, Gast je napisao:

Na vise mjesta iscitavajuci Zakon nailazim na 5 god. zastare u ovakvom slucaju.

Da, za pokretanje postupka, i to su napravili u ovom roku, tako da taj rok više ne vrijedi.

Prije 52 minuta, Gast je napisao:

Zivim u Njemackoj a u Hr sam suvlasnik jednog manjeg stana sa suprugom.

Itekako se mogu namiriti i to u RH preko pokretnina koje imate u tom stanu, a u Njemačkoj preko EU platnog naloga.

Prije 52 minuta, Gast je napisao:

Ne znam kako Hr zakoni (u praksi) funkcioniraju ali ako bi Vrhovni sud ponistio presudu Zupanijskog suda i ovrhu proglasio "valjanom", naravno da bih platio u tom slucaju sto sud presudi a ne da se "sjeda" na neku imovinu ili kako to dole uopce "funkcionira"...

Samo sam Vam komentirala ovo što ste naveli.

prije 10 sati , Gast je napisao:

Ako bi Vrhovni sud presudio da je ovrha ipak vazeca, kako mi moj odvjetnik ovdje kaze, nema instrumenata da se ovrha naplati ovdje u inozemstvu gdje zivim.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovorima.

Sto to konkretno znaci, "pokretninama iz stana", netko ce doci i odnijeti namjestaj i televizor?! Ili se valda prvo ispostavi poziv nekakav na placanje prema ovrsi prije nego se ide "otudjivati pokretnina"?

Mozda su pitanja blesava ali ja ne znam sto ocekivati od hr sudstva i zakona iskreno... 

Argumentima u prigovoru na ovrhu sam tu istu opovrgnuo sto su i opcinski i zupanijski sud potvrdili, no ako vrhovni ipak "misli" drukcije koja su onda moja prava?

U konacnici ne bjezim apsolutno od odgovornosti i placanja, ali ne mogu ni pomisliti da bi netko u stan isao nositi tv radi ovrhe?! Ovdje takvo sto jednostavno ne postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Gast je napisao:

Sto to konkretno znaci, "pokretninama iz stana", netko ce doci i odnijeti namjestaj i televizor?!

Znači sve što nije izuzeto po čl. 135. Ovršnog zakona.

Prije 45 minuta, Gast je napisao:

Ili se valda prvo ispostavi poziv nekakav na placanje prema ovrsi prije nego se ide "otudjivati pokretnina"?

U ovom slučaju bi to bilo rješenje o ovrsi na pokretninama.

Prije 47 minuta, Gast je napisao:

Mozda su pitanja blesava ali ja ne znam sto ocekivati od hr sudstva i zakona iskreno... 

Sve sukladno Ovršnom zakonu.

Prije 47 minuta, Gast je napisao:

Argumentima u prigovoru na ovrhu sam tu istu opovrgnuo sto su i opcinski i zupanijski sud potvrdili, no ako vrhovni ipak "misli" drukcije koja su onda moja prava?

Sve ovisi o odluci Vrhovnog suda. 

Prije 49 minuta, Gast je napisao:

U konacnici ne bjezim apsolutno od odgovornosti i placanja, ali ne mogu ni pomisliti da bi netko u stan isao nositi tv radi ovrhe?!

Postoji više predmeta ovrhe, a pokretnine su samo jedan od njih, a kako živite u inozemstvu i u RH nemate drugih predmeta (osim stana, a pretpostavljam da je glavnica ovog duga ispod iznosa od 20.000,00 kn tako da on ne može biti predmet ovrhe) one su jedine raspoložive za prisilno namirenje u ovršnom postupku.

Prije 52 minuta, Gast je napisao:

Ovdje takvo sto jednostavno ne postoji.

Svaka zemlja ima svoje zakone, pa tako i RH, a po važećem Ovršnom zakonu trenutno je uređenje ovakvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija