Jump to content

Obiteljsko verbalno i fizičko zlostavljanje


Joe P88

Preporučene objave

Dobar dan , ja sam 31 godišnji muškarac inače radim i živim u Londonu. Moj Otac , njegova žena( druga ) i moja sestra ( polusestra) su u Hrvatskoj jos žive u obiteljskoj kući . Ja se vratim nekoliko puta godišnje i zadnjih nekoliko godina situacija je poprilično eskalirala i trebam pomoć da bih pomogao maćehi i sestri . Otac se oteo kontroli,alkohol , verbalno vrijeđanje  itd da ne ulazim u te gadosti(grijesi) . Cak sam slucajno nasao nekakve bilješke od macehe gdje opisuje kako joj dani prolaze..galama vrijeđanje prijetnje udarci u glavu . Neman riječiJa sam bio svjestan kakav je otac, takav je bio manje vise i prema meni , medutim ja sam sa 20 godina otišao iz Hrvatske ( naravno) vjerojatno zbog toga mada nisam to tada znao. Sta mi je ciniti i kako da na miran način spasim zivote neduznih članova obitelji? Hvala i pozdrav. Josip

uređeno: od Joe P88
Krivo slovo upisano
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijepo od Vas da im želite pomoći :palac: Zapravo smo svi mi dužni reagirati na zlostavljanje i zanemarivanje, odnosno trebali bi imati nultu stopu tolerancije prema svim oblicima nasilja, međutim u praksi to na žalost ipak još uvijek nije tako. 

Ovdje je bitno, da li je njegova supruga spremna rješavati ovakvu situaciju ili smatra da treba i dalje trpjeti zlostavljanje. Postaviti ću Vam nekoliko pitanja, pa mi pokušajte detaljnije odgovoriti. Je li otac ikada prijavljivan (CZSS ili policiji) za svoja ponašanja? Koliko sestra ima godina? U čijoj kući žive? Jesu li financijski ovisne o njemu, odnosno da li su one zaposlene? Jeste li pokušali razgovarati s ocem o potrebi liječenja ili sa njegovom obiteljskom liječnicom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Joe P88 je napisao:

Dobar dan , ja sam 31 godišnji muškarac inače radim i živim u Londonu. Moj Otac , njegova žena( druga ) i moja sestra ( polusestra) su u Hrvatskoj jos žive u obiteljskoj kući . Ja se vratim nekoliko puta godišnje i zadnjih nekoliko godina situacija je poprilično eskalirala i trebam pomoć da bih pomogao maćehi i sestri . Otac se oteo kontroli,alkohol , verbalno vrijeđanje  itd da ne ulazim u te gadosti(grijesi) . Cak sam slucajno nasao nekakve bilješke od macehe gdje opisuje kako joj dani prolaze..galama vrijeđanje prijetnje udarci u glavu . Neman riječiJa sam bio svjestan kakav je otac, takav je bio manje vise i prema meni , medutim ja sam sa 20 godina otišao iz Hrvatske ( naravno) vjerojatno zbog toga mada nisam to tada znao. Sta mi je ciniti i kako da na miran način spasim zivote neduznih članova obitelji? Hvala i pozdrav. Josip

Dakle u vašem slučaju je sve jasno ili bi tako trebalo biti više manje sve je zaokruženo postoječim zakonima pravilnicima i novousvojenim protokolima o pustupanjima institucija prilikom pojava koje opisujete idemo redosljedom što vam je činiti

1-ovo po br jedan nije pod stavkom da  možete učiniti, već morate učiniti jer vas zakon u ovom slučaju kazneni zakon RH obvezuje prijaviti kada  osoba koja ima saaznanja o kaznenim djelima ili sumnja na počinjenje istih dužna je to prijaviti DORH-u ili policiji, vi imate saznanja o obiteljskom nasilju gdje vidim odmah prijetnje i zastrašivanje 139 čl KZ-a i povreda djetetovih prava 177 čl Kz-a,

2-otiči do policije ili dorha gdje ćete sačiniti kaznenu prijavu prema ocu, (možete i anonimno) ponoviti ćete ovo ovdje

3-to je to sve dalje postupati će se žurno te ako se ustanovi da je zlostavljanje  opetovano duži vremenski period mačeha će dobiti kao mogućnost ili zahtjev zbog opravdanoga straha mjere prebližavanja prema njoj te udaljavanje oca iz zajedničkoga domačinstva žurno i odmah, pošto se takve prijave više manje prihvato to znači da će biti sprovedene istražne radnje u svhu dokazivanja kaznenih djela a u konačnici podignuti optužnica prema ocu ako otac prekrši mjere prebližavanja ide u istražni zatvor momentalno dakle nije zajebancija sa time, opet na kraju budite oprezni i uz dužnost prilikom podnošenja kaznene prijave budite racionalni fer i pravedni jer kriva riječ npr na pitanje dali imate saznanja da je vaš otac prijetio nekome da će ga usmrtiti bitno mjenja i optužnicu i možeitnu sankciju koje sigurno čekaju vašega oca dakle samo istina kakva god da je što niste sigurni tako i recite

pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija