Jump to content

Upit o povratu kupljenog zemljišta


anonimna_građanka

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć da vidim ima li smisla ulaziti u parnicu.

Prije cca 11 godina smo tadašnji suprug i ja kupili zemlju (gotovo bezvrijednu, krš) odmah do vikendice mog oca jer smo se htjeli proširiti da napravimo vrt. Tamo smo provodili vikende i praznike. Moj otac, koji potječe iz tog sela i zna sve tamo, tražio je tada (predložio) da mi njemu damo novac, a on će sve srediti. Tako je i bilo, mi smo imali svojih poslova dosta, i bez toga. 

Sve je bilo super dok se ja nisam rastala, došlo je do rasprave i on je izmijenio bravu (navodno, tako tvrdi), pa ja više ne mogu uopće niti u vikendicu, a niti na to moje zemljište jer je po kupnji i raskrčenju ograđeno.

U vikendicu smo puno novaca uložili bivši i ja, ali to me trenutno ne zanima. Neka zadrži sve. Zanima me da li mogu dobiti nazad zemlju koju sam kupila, za svjedoke imam bivšeg, njegove roditelje, hrpu naših prijatelja itd. 
Da li bi imalo smisla i može li se platiti da mi odvjetnik napiše opomenu pred tužbu sa zahtjevom da se zemljište vrati u moj posjed (i eventualno da mi se vrate stvari, namještaj iz vikendice, ali kažem to mi nije presudno).

Hvala!

PS: Još jedno pitanje, iako vjerujem da će odgovor biti ne. 
Majka je prije cca 15 godina prodala svoj stan i otišla živjeti u stan sadašnjeg muža koji je isti prepisao na svog sina. Svu lovu je naravno spiskala, puna je ovrha i teško bolesna. Zanima me da li je po njenoj smrti imam pravo na kakvo potraživanje u smislu gore navedenog ili je to popapala maca? Da se jednostavno odreknem svega, da ne bih još i njene ovrhe naslijedila. Tko uopće nasljeđuje ovrhe?

Hvala još jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , anonimna_građanka je napisao:

Majka je prije cca 15 godina prodala svoj stan

 

prije 1 sat , anonimna_građanka je napisao:

da li je po njenoj smrti imam pravo na kakvo potraživanje u smislu gore navedenog

 

prije 1 sat , anonimna_građanka je napisao:

vjerujem da će odgovor biti ne. 

Upravo tako, a na upit iz prvog dijela teme je već ranije sve rečeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija