Jump to content

Kupovina suvlasničkih udjela u zemljištu


kixkix

Preporučene objave

Namjeravam kupiti suvlasničke udjele od dva suvlasnika zemljišta na kojem se nalaze dvije manje stare zgrade (kuća i "ambar", u vrlo trošnom stanju, neuseljivo).

Radi se o 1/6 i 2/6, dakle ukupno 3/6 ili 1/2. Preostali dio od 3/6 ne bih kupio (za sada, možda "jednog dana", imam interes biti suvlasnik).

Za kupovinu ovih udjela, da li je bolje sastaviti jedan zajednički ugovor ili dva odvojena?
Pod "bolje" mislim i na jednostavnost sadržaja ugovora i na eventualne probleme s pojedinim prodavateljima (nema naznaka da bi problema moglo biti, ali ...).
Napravili bi dvije odvojene tabularne izjave, naravno.

Na što posebno treba paziti kod sastavljanja ugovora u ovakvom slučaju?
Ima li netko primjer takvog ugovora?

Zemljište se nalazi u Zagrebu i zemljišne knjige nisu usklađene s katastrom ("stara" i "nova" izmjera u Zagrebu). Površine u katastru i zemljišnoj knjizi se poklapaju (do razlike u zaokruživanju preračuna iz četvornih hvati u četvorne metre). Prije par godina su uneseni novi podaci o vlasnicima temeljem nasljeđivanja (i u katastar i u ZK).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala.

Imam jedno podpitanje:

Da li vlasnik ostalih dijelova može na neki način osporiti kupoprodaju dijelova drugih suvlasnika?
Ako da, po kojoj osnovi?

Vlasništvo je "čisto" i u ZK i katastru, provedeno po rješenju o nasljeđivanju prije 4 godine, suvlasnici se ne spore oko prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija