Jump to content

Ugovor o radu na određeno vrijeme


dixie1412

Preporučene objave

Kada ste primljeni temeljem prvog ugovora, što je bilo naznačeno u natječaju ili ugovoru? Da se radi o privremenom povećanom obujmu posla ili? Otkaz ne bi dobili, ali bi nastupile pravne posljedice isteka ugovora o radu. Mada je kod ovakvih poslodavaca uobičajeno da radnici dobiju koji dan kasnije novi ugovor o radu na određeno vrijeme, da li je do sada takva praksa bila i kod Vas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da. Povećan obim posla. Uvijek mi dođe točno na dan prestanka, samo me zanimalo da li bi možda tako mogla nekako utjecati na preinaku ugovora. Znam da je 3godine na određeno pa na neodređeno, ali pošto eto ima se ova caka sa " mijenjanjem " radnog mjesta u principu oni i dalje imaju pravo slati mi na određeno? Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, zaposlena sam u privatnoj firmi na određeno vrijeme "zbog organizacijskih potreba te povećanog obujma posla" punih 12 mjeseci. Poslodavac mi nudi produljene ugovora na određeno. Ja želim ugovor na neodređeno, imam li ikakve osnove to zatražiti sada ili nakon nekog roka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Skoro svima na određeno to stoji u ugovoru, povećan obim posla i slične formulacije.

Onda ne bi nikad poslodavac imao obvezu nakon 3 godine dati ugovor na neodređeno. Naime, ne može tako dugo biti povećan obujam posla - znači da treba još jednog radnika i treba radniku dati na neodređeno. Ako se u svakom ugovoru na određeno radilo o istim poslovima, naravno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , hetta je napisao:

Skoro svima na određeno to stoji u ugovoru, povećan obim posla i slične formulacije.

Onda ne bi nikad poslodavac imao obvezu nakon 3 godine dati ugovor na neodređeno. Naime, ne može tako dugo biti povećan obujam posla - znači da treba još jednog radnika i treba radniku dati na neodređeno. Ako se u svakom ugovoru na određeno radilo o istim poslovima, naravno.

Može itekako, a mnogi radnici rade i desetljećima na temelju ovoga na određeno radno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija