Jump to content

Dogradnja i Etažiranje Stambenog objekta.


frenki zg

Preporučene objave

Poštovani - Vlasnik sam stambenog objekta , koji se sastoji od - Suterena + visokog prizemlja i potkrovlja - svi papiri uredni.
Koliko znam - Prizemlje je - 75.m.2 - Neto. - suteren je, kao i potkrovlje istih dimenzija - 9 x 9.5.m - Vanjske mjere objekta.
Sad namjeravam - produžiti objekat, prema ulici - 4 do 6.m - vanjska mjera - a potkrovlje, sa kosim , standardnim krovom, podiči na normalnu visinu etaže i staviti - ravni krov.
Negdje sam pročitao, da se - Obiteljska kuča -  Stambeni objekat smatra - Građevina do 300.m.2.
Pitanja :
1. Dali je to sa 300.m.2 - točno ?
2. Dali je to - Bruto ili Neto Stambenog Objekta ?
3. Koji koficijent se računa 1.m.2 - Natkrivena otvorena Terasa ? ( 0.75.m.2 ?) - jer bi 50% nadogradnje išlo na Terase - čak i suteren. 
4. Koji koficijent se računa - Suteren - 125 .cm u zemlji - 125.cm - iznad zemlje - isto kao normalna etaža ili ?
5. Dali če mi dozvoliti Etažiranje Objekta u 3 , zasebne cijeline - Svaka od navedenih etaža da ima svoj vlasnički list, ?
- Parkirnog mjesta ima dovoljno , jer je objekat na parceli od - 400.m.2. 
Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. 400

2. Bruto

3. Da ne kopam jer mi se čini da ništa nije mijenjano, natkrivena terasa 0.50

4. Da, koef 1

5. Ukoliko su sve tri samostalne uporane cjeline, da. No, što se tiče vlasničkog lista, biti će upisano u jedan ZK uložak kao etažno vlasništvo sa određenim omjerima gdje će biti upisano suvlasništvo u određenom omjeru ali pod vlastovnicom svaka etaža posebno opisana i naveden vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Spitfire je napisao:

1. 400

2. Bruto

3. Da ne kopam jer mi se čini da ništa nije mijenjano, natkrivena terasa 0.50

4. Da, koef 1

5. Ukoliko su sve tri samostalne uporane cjeline, da. No, što se tiče vlasničkog lista, biti će upisano u jedan ZK uložak kao etažno vlasništvo sa određenim omjerima gdje će biti upisano suvlasništvo u određenom omjeru ali pod vlastovnicom svaka etaža posebno opisana i naveden vlasnik.

Prezadovoljan sam odgovorom.
Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija