Jump to content

Apartman


HAR214

Preporučene objave

Poštovani,

vlasnik sam malog apartmana na jadranskoj obali.

Kuća nije etažirana (etažiranje u postupku). Većina suvlasnika je izvršila odjeljivanje struje i vode,

kako bi plaćala samo vlastitu potrošnju.

Kod odjeljivanja vode, što je vršeno legalno putem nadležnog vodovoda, i što sam uredno platio, platio izvedbu vanjskog sandučića i sata, za što imam uredne dokumente od Vodovoda.

Majstor koji je vršio unutarnju instalaciju pripojio je na moj sat drugog suvlasnika

iz zgrade, jer njegova cijev prolazi kroz moj apartman (stara gradnja).

Nakon što sam cijelo ljeto plaćao vodu za tog suvlasnika, ja sam ga odvojio sa mog sata.

Sada taj drugi suvlasnik traži da ga ponovo priključim, jer ne želi sebe izdvojiti na poseban sat i vršiti posebnu instalaciju, tvrdeći da ja nemam pravo

i da on ima pravo preko mog apartmana i mog sata dobivati vodu. Prijeti se prijavi policiji.

Ne znam na koji načn je ispravno riješiti ovaj problem. Ne želim plaćati vodu za njega, niti dijeliti s njim troškove vode,

budući da imam rješenje od vodovoda o izdvajanju svog apartmana na poseban mjerni sat.

 

Molim Vaš savjet što bi bilo najbolje učiniti.

 

Har214

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravno gledano niste smjeli odvojiti čovjeka jer ste mu time napravili smetanje posjeda nad vodovodnim priključkom kojeg je do tada imao.

trebalo je rješavati pravnim putem.

najbolje je sada igrati mudro i na taj način nadmudriti susjeda.

susjed može u roku od 30 dana od dana kada je saznao da ste mu maknuli cijev podnijeti protiv vas tužbu za smetanje posjeda. ako bi tužbu podnio nakon 30 dana, njegov bi neuspjeh u sporu bio sasvim izgledan.

pokušajte ga nasanjkati i držati na ledu ovih 30 dana. ako misli zvati policiju neka slobodno zove, vi se pravite grbavi i recite da nemate pojma.

kada prođe 30 dana onda mu recite neka vas slobodno tuži. samo onda ne znam na kojoj osnovi, da hoće koristiti besplatno vašu vodu? stvarno ima susjeda debila, poput ovog vašeg.

 

p.s. moderator neka temu premjesti u odgovarajući podforum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija