Jump to content

Porezno rješenje

Preporučene objave

Tražim savjet vezano za porezno rješenje.

Naime, imam kćer koja je redovan student. Od 1. lipnja 2019. Skinula sam je s porezne kartice jer je preko ljeta radila preko student servisa. Za to vrijeme je ostvarila dobit veći od 15 tisuća kuna, 

Dobila sam rješenje da platim porez 2 500 kn za proteklu godinu. Nije mi jasno , ako nije bila na mojoj kartici i nisam koristila olakšicu na nju do kraja godine, zašto moram platiti porez?

Lp

uređeno: od Juli 385
Dijeli na drugim stranicama
prije 21 sati , Juli 385 je napisao:

Nije mi jasno , ako nije bila na mojoj kartici i nisam koristila olakšicu na nju do kraja godine, zašto moram platiti porez?

Jer se olaksica i porez gledaju na godisnjoj razini. Ako u godini zaradi vise od tih 15-ak tisuca kuna, ne moze cijelu godinu biti nekome olaksica. Na stranu to da netko moze prezivjeti godinu dana s 15 tisuca kuna, da nije tako, onda bi ljudi bili na olaksici 11 mj. pa bi im u 1 mj. netko isplatio veliki iznos i onda opet natrag na olaksicu.

Osobno smatram da bi se osim povecanja iznosa trebalo na malo bolji nacin utvrditi kako se olaksice racunaju, pogotovo za djecu koja zavrsavaju sa skolovanjem i skidaju se tokom godine s PK roditelja. Ali to bi vjerojatno otvorilo dodatne mogucnosti lovljenja u mutnom pa je bolje imati sto jednostavnija pravila.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...