Jump to content

Radno iskustvo


aabb0011

Preporučene objave

Molim pomoć oko tumačenja radnog iskustva i radnog staža. Ako u natječaju stoji da je uvjet npr. 5 godina radnog iskustva (a ne staža) znači li to da se u tih 5 godina modu brojati i honorarni poslovi u odgovarajućoj struci, poslovi koji nisu u evidenciji HZMO-a? Treba li pritom priložiti ugovore o radu ili neku drugu potvrdu? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Traži li se po natječaju da kao dokaz dostavite potvrdu HZMO-e? I imate li tih 5. godina bez honorarnih poslova?

Nemam, to i je problem. Jer prema zapisu HZMO-a mi fali cca 1 godina u toj struci. Ali imam 6 godina iskustva sto sam radila honorarno. 

Prema natječaju se ne traži potvrda HZMO-a jer se radi o iskustvu a ne stažu pa valjda zato. 

uređeno: od aabb0011
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, aabb0011 je napisao:

Prema natječaju se ne traži potvrda HZMO-a jer se radi o iskustvu a ne stažu pa valjda zato.

"Radno iskustvo" je širi pojam od "radnog staža" i kao takvo obuhvaća sve poslove koje ste radili. Tako da ispunjavate uvjete, samo pošaljite svu dokumentaciju koju imate, a vezana je za te poslove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbitnije je da li se radi o državnoj službi ili ne. O tome ovisi daljnji odgovor. Jer ako se radi o privatniku, onda on može to tumačiti kako hoće. Ako je državna služba, ja osobno imam čak tumačenje Ministarstva uprave u vezi toga. I isto tako, ovisi da li piše "radno iskustvo u struci" ili "radnog iskustva" pa se struka ne spominje itd.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija