Jump to content

Darovanje nekretnine


309

Preporučene objave

Pozdrav!

Molim pomoć

U pitanju je nekretnina koju sam darovala malodobnoj kćeri(1/4). Dijete nakon rastave braka je pripalo meni na skrb i odgoj. Zbog nesuglasica dijete sada želi odseliti kod oca . 

Ako otac zatraži promjenu sudske odluke o skrbi i dijete pripadne njemu,kako ja mogu zaštititi 1/4 nekretnine jer bivši će vjerojatno od ostalih suvlasnika nekretnine(brat,sestra,majka) tražiti da ga isplate i da ih ucjenjuje?

Mogu li pobiti darovni ugovor i darovati nekog drugog?

Dijete nikad nije ušlo u posjed nekretnine.

Hvala

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , 309 je napisao:

Ako otac zatraži promjenu sudske odluke o skrbi i dijete pripadne njemu,kako ja mogu zaštititi 1/4 nekretnine jer bivši će vjerojatno od ostalih suvlasnika nekretnine(brat,sestra,majka) tražiti da ga isplate i da ih ucjenjuje?

Nije baš jasno, što se točno po ovom pitanju mijenja ukoliko dijete bude stanovalo sa ocem? Kakve to ima veze sa suvlasničkim dijelom?

prije 19 sati , 309 je napisao:

Mogu li pobiti darovni ugovor i darovati nekog drugog?

Koju osnovu za pobijanje ili opoziv bi naveli?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, Borbena7 je napisao:

Nije baš jasno, što se točno po ovom pitanju mijenja ukoliko dijete bude stanovalo sa ocem? Kakve to ima veze sa suvlasničkim dijelom?

Koju osnovu za pobijanje ili opoziv bi naveli?

Mislim da će otac tražiti na ime djeteta od ostalih suvlasnika da ga isplate ili da mu plačaju najamninu, da li je to moguće?

 

Meni bi ako dijete promjenom sudske odluke bude živjelo sa ocem a ja ću morati pridonositi za dijete. Moja trenutačna primanja su 4000 kn a od toga 1/4 ide za ovrhe(fina i poslodavac,što je za sada obustavljeno zbog korone). Živim u unajmljenom stanu  koji sa režijama iznosi ~2000 kn

Kako ću imati za osnovne potrebe kad dođe do toga?

U pitanju je dvoje malodobne djece. 

Pobijanje za osiromašenje ili nešto slično da se zaštitim a na sebe nemogu jer imam zaštičeni račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, 309 je napisao:

Mislim da će otac tražiti na ime djeteta od ostalih suvlasnika da ga isplate ili da mu plačaju najamninu, da li je to moguće?

U pravu je svašta moguće, pa i to. Međutim, otac je ovo mogao tražiti i do sada, pa nije, tako da ne vjerujem da će baš do toga doći. 

Prije 38 minuta, 309 je napisao:

Kako ću imati za osnovne potrebe kad dođe do toga?

Ako do ovoga dođe, tada sigurno možete očekivati obvezu plaćanja alimentacije i ona će imati prednost u namirenju (ukoliko se bude putem ovrhe naplaćivala) u odnosu na ostale dugove.

Prije 38 minuta, 309 je napisao:

Pobijanje za osiromašenje ili nešto slično da se zaštitim a na sebe nemogu jer imam zaštičeni račun.

Mislim da se sada ne bi trebali s ovim baviti. Jednostavno je rano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno!

Kako bivšeg dobro poznajem a nekoliko puta je rekao da će mene i moju obitelj financijski uništiti,tako da mogu svašta od njega očekivati.

Bračna stečevina nije pokrenuta jer nemam novaca za odvjetnik a imam prevelika dugovanja koja neću cijeli život podmiriti a on će u svemu uživati.Znam da moram prvo vratiti sve dugove a tek onda njega tužiti da mi vrati polovicu.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , 309 je napisao:

Kako bivšeg dobro poznajem a nekoliko puta je rekao da će mene i moju obitelj financijski uništiti,tako da mogu svašta od njega očekivati.

Vezano za Vaš upit pogledajte čl. 98. i 101. Obiteljsko zakona, pa ćete vidjeti da je ova 1/4 koju dijete ima u suvlasništvu, poprilično sigurna i zaštićena od samovolje roditelja, a pogotovo u smislu da se napakosti drugom roditelju.

prije 1 sat , 309 je napisao:

Bračna stečevina nije pokrenuta jer nemam novaca za odvjetnik a imam prevelika dugovanja koja neću cijeli život podmiriti a on će u svemu uživati.

Možda možete pronaći odvjetnika koji će se namiriti po okončanju postupka iz utvrđene i podijeljene bračne stečevine. Sve je bolje od ovog statusa.

prije 1 sat , 309 je napisao:

Znam da moram prvo vratiti sve dugove a tek onda njega tužiti da mi vrati polovicu.

Vaše stanje dužnika ne bi trebala biti zapreka da ne pokušate svoja prava ostvariti sudskim putem, dapače to je i Vaša imovina s kojom možete umanjiti ili podmiriti dug u cijelosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija