Jump to content

članovi uprave i otpremnina


agronom1994

Preporučene objave

  • zaposlen sam 10 godina u istoj tvrtki
  • 8 godina na poziciji prokuriste, člana uprave te izvršnog direktora
  • nemam menadžerski ugovor
  • pravilnik o radu ne definira otkazni rok i  iznose otpremnine za članove uprave
  • u slučaju da se odlučim napustiti tvrtku  zanima  me pravo na otkazni rok i otpremninu, te na koji zakon se pozivam za ostvarivanje svojih prava
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vi u biti imate sklopljen ugovor mješovite naravi - menadžerski ugovor, koji je zapravo jedna specifična varijanta ugovora o djelu i ugovor o radu (govorim o stvarnom sadržaju poslova koje obavljate, ne formalnom nazivu ugovora).

Ove stvari koje spominjete trebale bi biti riješene samim ugovorom (ili bi ugovor barem trebao uputiti na propis koji ih regulira). Kako ostali članovi uprave imaju reguliran svoj status po tim pitanjima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, obzirom da poslodavac ima već ustaljenu praksu po ovom pitanju, smatram da bi se na "menadžerski" dio vašeg ugovora, trebale primijeniti odredbe koje su uobičajene u ovim drugim ugovorima po tim pitanjima, inače se komparativno stavljate u nepovoljniji položaj. Naravno da bi bilo bolje da to imate regulirano samim ugovorom, ali ukoliko bi došlo do spora, smatram da bi sud stao na vašu stranu. Jasno, ovo je samo moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija