Jump to content

Uvjet za otvaranje obrta za dizajn interijera


Danche

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima! Molila bih za savjet, znanje, preporuku, bilo kakvu informaciju o uvjetima za otvaranje obrta za dizajn interijera? Nemam formalnu edukaciju za dizajnerske djelatnosti, ali imam VSS u području ekonomije te razmišljam o daljnim koracima (i dodatnoj edukaciji), ali prije toga bi mi bilo bitno znati što je sve potrebno za registraciju takvog obrta - uvjeti, procedura i sl.  Koliko sam razumjela, isti se registrira kao djelatnost 7410 - specijalizirane dizajnerske djelatnasti prema posljednjem NKDu...

Zahvalna unaprije na bilo bilo kakvoj konretnijoj informaciji!

uređeno: od Danche
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stručnost - Prostor za rad, MTU - Prostora - Potrebna Oprema za rad i u Ured za Gospodarstvo, pri vašoj županiji, sa 
zahtjevom za otvaranje Obrta.
Kratko pitanje ste postavili, pa vam kratko i odgovaram.
Naravno, ima još puno toga - koji Obrt - Paušalni ?
Treba te regulirati knjigovodstvo.
Za koga bi radili dizajn = po privatnoj naruđbi fizičkih Osoba,
ili bi uslugu radili za Pravne Subjekte ?
Vjerujem, da vam ovaj odgovor, neče biti potpun,
ali, za sve što vas zanima, postavite, opširnije pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, Vaš odgovor mi je za početak sasvim dovoljan. Najviše su me u pravilu mučile kvalifikacije - dakle, mogu li uopće razmišljati u tom smjeru (naime, imam ponešto godina i vrlo dobar posao) te bi ovo bio značajan preokret koji sam oduvijek željela. 

Da, riječ bi bila o paušalnom obrtu, a za početak bi posao radili po narudžbi fizičkih osoba, no ne isključujem rad s pravnim subjektima, iako mi to trenutno nije cilj. Vama veliko hvala na pomoći - kako budem konkretnije ulazila u područje, znat ću postaviti i konkretnija pitanja. Dali ste mi nadu!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Danche je napisao:

Hvala, Vaš odgovor mi je za početak sasvim dovoljan. Najviše su me u pravilu mučile kvalifikacije - dakle, mogu li uopće razmišljati u tom smjeru (naime, imam ponešto godina i vrlo dobar posao) te bi ovo bio značajan preokret koji sam oduvijek željela. 

Da, riječ bi bila o paušalnom obrtu, a za početak bi posao radili po narudžbi fizičkih osoba, no ne isključujem rad s pravnim subjektima, iako mi to trenutno nije cilj. Vama veliko hvala na pomoći - kako budem konkretnije ulazila u područje, znat ću postaviti i konkretnija pitanja. Dali ste mi nadu!

 

Sve odgovore, i u buduće možete dobiti na Portalu LEGALIS.Hr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Od dokumentacije, ako mislite raditi sami - Diploma da ste KV - Dizajner, sad, dali za tu vrstu uslužne djelatnosti
treba Majstorski ispit - vjerujem da ne treba ali svrati te do Obrtničke komore u vašem Gradu i pitajte.
Nekad , prije se isto moglo, sa Diplomom - Projektanta i Arhitekta - sad, ne znam.
Poanta je (bila) da više Obrazovanje može zamjeniti niže, npr. građ. inžinjer može raditi posao - građ. tehničara,
ali ne i obratno.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija