Jump to content

Pravo suvlasnika zgrade nad proširenim dijelom stana


ivanab126

Preporučene objave

Riječ je o stanu od 36 metara kvadrata na tavanu koji je proširen. Svekar je  plaćao stanarinu do otkupa. Godine 1960. dobio je dozvolu  za proširenje na ostali tavanski prostor. Do 1968. nadogradio 62 kvadrata. Godine 1998. potpisao je ugovor o otkupu 36 kvadrata stana i otkupio ga.

U zemljišnoj knjizi je stan upisan na svekra (36 kvadrata). Nadograđenih 62 kvadrata (nadograđeni 1960. godine ) nije legalizirao.

Nakon njegove smrti ostavinskom raspravom stan (36 kvadrata) pripada mojem mužu. Nelegaliziranih 62 kvadrata se ne spominju na ostavinskoj raspravi. Muž meni darovnim ugovorom daruje stan (36 kvadrata).

Sad je stan u zemljišnoj knjizi ubilježen na moje ime.

2018. godine Općinski građanski sud na zahtjev GSKG traži da dostavim suglasnost svih suvlasnika zgrade za proširenje stana (36 kvadrata) upisanog u Knjigu položenih ugovora te uknjižbu prava vlasništva za njenu korist (ostalih 62 kvadrata).

Samo jedna  suvlasnica zgrade ne želi dati suglasnost te smatra da se tih 62 kvadrata dijele na sve suvlasnike zgrade (iako je svekar 1960. godine dobio dozvolu za proširenje).

Želimo prodati stan jer ga financijski ne možemo održavati i obnoviti nakon potresa, ali ne možemo ući u proces prodaje zbog toga što nemamo legalno vlasništvo nad 62 nadograđena kvadrata stana.

Da li imate savjet kako riješiti problem sa suvlasnicom i stanom? 

uređeno: od ivanab126
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Pa probajte s tom dozvolom, ovo iz razloga što je proširenje stana i učinjeno temeljem iste. 

Hvala Vam na odgovoru :)

Nelegalizirani dio stana je i dalje na svekru, a na meni je dio koji je u gruntovnici. Da li postoji onda mogućnost da taj nelegalizirani dio prebacim na sebe preko te dozvole ili ćemo morati ići na ostavinsku? 

Ono što je najvažnije je da susjedni nemaju pravo nad nelegaliziranim dijelom stana za koji imamo dozvolu, je li tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija