Jump to content

Novi izračun mirovine hrvi 20%trajno Iskustva!


Peksa5555

Preporučene objave

prije 12 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani. Dali je netko u posljednje vrijeme tražio novi izračun mirovine hrvi 20%trajno.? I dali ima netko ko je dobio novi obračun a da mu je mirovina manja nego prije obračuna il veća? Molim vaša iskustva! Hvala! 

A vidim nema nitko i se nitko ne usudi napisat da mu je mirovina manja. Evo baš čitam u novinom  da se branitelj ubio i to u mom susjedstvu, znao sam ga i ja mislim da je sigurno 10.puta išao na komisiju na mirovinsko da mu daju opću mirovinu a stalno su ga odbijali, žalosno što sve branitelji prolaze. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Peksa5555 je napisao:

Poštovani. Dali je netko u posljednje vrijeme tražio novi izračun mirovine hrvi 20%trajno.? I dali ima netko ko je dobio novi obračun a da mu je mirovina manja nego prije obračuna il veća? Molim vaša iskustva! Hvala! 

Podnesi zahtjev za ponovni izračun mirovine pa ćeš vidjeti da li dobivaš veću mirovinu.uzimas naravno veći izračun.uopće ne navodiš omjere u mirovinu i vrstu mirovine ( profesionalna ili opća ).za povečanje visine mirovine bitno je da " povećaš vojni dio ( npr. sa 20 % na 40 % ), a po mogućnosti prijelaz iz profesionalne u opću. time dobivaš veći udio vojnog dijela a sam time mirovina raste.

Naravno, nitko Ti ne garantira da ćeš uspjeti iz prve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , buda2 je napisao:

Podnesi zahtjev za ponovni izračun mirovine pa ćeš vidjeti da li dobivaš veću mirovinu.uzimas naravno veći izračun.uopće ne navodiš omjere u mirovinu i vrstu mirovine ( profesionalna ili opća ).za povečanje visine mirovine bitno je da " povećaš vojni dio ( npr. sa 20 % na 40 % ), a po mogućnosti prijelaz iz profesionalne u opću. time dobivaš veći udio vojnog dijela a sam time mirovina raste.

Naravno, nitko Ti ne garantira da ćeš uspjeti iz prve.

Poštovani buda2. U mene je profesionalna invalidska 20% trajno. Di podnosim zahtjev za ponovni izračun i kako povećati vijni dio sa 20% na 40%? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, Keruzino je napisao:

Ma znam,ali sad su mi na drugom vjestacenju,prvostupanjsko skinuli sa 30 na 20,a imam gore nalaze nego prije,sad ce me jos drugost.rusiti to me muci,kako su mi sada skinuli postotak??? Fala ti

Kako si siguran da će Ti DLP spustiti ispod 20 % ? Možda samo potvrdi PLP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Keruzino je napisao:

Ma nisam siguran,ali mi nije jasno,kako je sada prvos.smanjila,zasto prvi puta,kad je bilo ovako t238b srednje teskog stupnja 30% ja nist ne kuzim,a sad 20,sto ih je navelo na to?

Vjerovatno ono što pu nalazu.bitno je da dobiješ za trajno , pa i 20%.ovo ostalo su nijanse ( 20 % ili 30%).za visinu mirovine je bitan omjer.da je ratni dio što veći.i naravno opća po mogučnosti.LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, buda2 je napisao:

Vjerovatno ono što pu nalazu.bitno je da dobiješ za trajno , pa i 20%.ovo ostalo su nijanse ( 20 % ili 30%).za visinu mirovine je bitan omjer.da je ratni dio što veći.i naravno opća po mogučnosti.LP.

to znam imam opcu invalidnost Buda,100 %60 rat 40 ne, al mirovina koju sada imam,nece mi navodno biti veca,kad bude,ako bude trajno rvi,jer mi je receno da nemam pravo da mi povise pilazni faktor na 1.50 jer sam u mirovini od 2008 eto. Ja to neznam najbolje da nista ne diram i sutim kad bude sve gotovo...

 

uređeno: od Keruzino
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Keruzino je napisao:

to znam imam opcu invalidnost Buda,100 %60 rat 40 ne, al mirovina koju sada imam,nece mi navodno biti veca,kad bude,ako bude trajno rvi,jer mi je receno da nemam pravo da mi povise pilazni faktor na 1.50 jer sam u mirovini od 2008 eto. Ja to neznam najbolje da nista ne diram i sutim kad bude sve gotovo...

 

Poštovani ako ste u kumuliranoj mirovini 60 rat 40 mir, opća nesposobnost zar vam polazni faktor za određivanje invalidske mirovine prema ZOPHBDR nije već 1,5 ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Keruzino je napisao:

to znam imam opcu invalidnost Buda,100 %60 rat 40 ne, al mirovina koju sada imam,nece mi navodno biti veca,kad bude,ako bude trajno rvi,jer mi je receno da nemam pravo da mi povise pilazni faktor na 1.50 jer sam u mirovini od 2008 eto. Ja to neznam najbolje da nista ne diram i sutim kad bude sve gotovo...

 

Koliko se sjećam za ovaj ratni 60 % polazni faktor bi trebao biti 1,5 prema članku 17. ZOPHBDR  a za ovaj mir  40 % bi trebao biti 1 prema članku 78. ZOMO ako se ne varam da sam tako pročitao za mirovine iz 2008.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija