Jump to content

Suvlasnički odnosi


Goran LV

Preporučene objave

Poštovani, stric i otac suvlasnici su obiteljske kuće. Stric godinama živi u inozemstvu i ništa ne ulaže u kuću, ne plaća režije i oglušuje se na bilo kakva pitanja, savjete, prijedloge oko uređenja kuće. U kući nitko ne živi, ali su potrebni radovi ukoliko ne želimo da se sruši. Mi bismo ju uredili, on neka slobodno koristi i ono što ćemo mi urediti. Smijemo li uz kuću postaviti mobilnu nadstrešnicu? Je li za nju potrebna suglasnost strica? Hvala unaprijed na odgovoru. Srdačno, Goran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, hvala Vam na brzom odgovoru. Za račune moram pitati oca, mislim da su iz HEP-a tražili da bude isključivo jedna osoba na koju će račun struje glasiti, znači i za to treba suglasnost. Uopće ne znam kako se to riješilo (i je li) s obzirom da stric uopće ne želi razgovarati o bilo čemu vezanom uz kuću. Znači li to da su nama vezane ruke i samo možemo promatrati kako se sve urušava jer nemamo njegovu suglasnost ili ipak možemo vršiti popravke održavanja? (Opet, znači li prvobitno stanje bilo kakvu našu aktivnost, tipa obnovu wc-a, zidanje urušenog zida...?) Ako stavimo mobilnu sjenicu (zato i naglašavam mobilnu), i zbog toga može ići neka tužba? Hvala na odgovoru još jednom. Srdačno, Goran

uređeno: od Goran LV
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi dobro da pokušate račune usuglasiti sa stvarnim stanjem, jer račun glasi na vlasnika, a oni su suvlasnici, pa bi tako Vi odgovarali za svoj dio računa, a stric za svoj. Ako ne bi platio dobrovoljno, tada bi ga davatelji usluga mogli ovršiti i na taj se način namiriti. Nisu Vam ruke vezane i možete raditi nužne popravke, a pri tome čuvajte račune koje imate na ime troškova nužnog održavanja. Možete Vi staviti mobilnu sjenicu, ali isto tako stric kao suvlasnik može tražiti da je uklonite, jer nemate njegovu suglasnost. I uvijek možete tražiti razvrgavanje suvlasništva sudskim putem, ako se okolnosti ne promijene. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija