Jump to content

kupoprodaja nekretnine bez predugovora i kapare


Mario_T

Preporučene objave

Dobar dan,

Kupac prilikom koporpodaje nekertnine ne zeli potpisati predugovor i isplatit kaparu vec zeli odma potpisati ugovor i isplatit punu cijenu.

Kako to definirat u ugovoru kako se ne bi moglo desiti da kupac na osnovu ugovora napravi predbiljezbu pa ne uplati kupoprodajnu cijenu

Da li ja mogu kako ogrniciti mgucnost predbiljezbe  sve dok kupc  ne isplati kupoprodajnu cijenu i ja mu dam tabularnu izjavu?

Druga stvar, prodavatelj nakon potpisa i isplate treba ostati jos odredjeni rok u posjedu nekrenine. Kako to definirat.

Da li je dovoljno napisati  da datuma tog i tog kupac dolazi u posjed.

 

Hvala.

uređeno: od Mario_T
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mario_T je napisao:

Kupac prilikom koporpodaje nekertnine ne zeli potpisati predugovor i isplatit kaparu vec zeli odma potpisati ugovor i isplatit punu cijenu.

Zašto vam je to problematično?

 

Citiraj

Kako to definirat u ugovoru kako se ne bi moglo desiti da kupac na osnovu ugovora napravi predbiljezbu pa ne uplati kupoprodajnu cijenu

Da li ja mogu kako ogrniciti mgucnost predbiljezbe  sve dok kupc  ne isplati kupoprodajnu cijenu i ja mu dam tabularnu izjavu?

Sastavite ugovor bez tabularne izjave, i u tekstu ugovora navedite da će kupac dobiti tabularku kada sredstva sjednu na vaš račun. Poželjno je da i vi i kupac imate (otvorite ako nemate) račun u istoj banci, tako se transfer novca  obavi trenutno. 

Potpišete ugovor kod JB, odete u banku, kupac vam uplati na vaš račun, odete do JB i ovjerite tabularku, kupac tada ide odmah na gruntovnicu predati prijedlog .

 

Citiraj

Druga stvar, prodavatelj nakon potpisa i isplate treba ostati jos odredjeni rok u posjedu nekrenine. Kako to definirat.

Da li je dovoljno napisati  da datuma tog i tog kupac dolazi u posjed.

U ugovoru možete sve detaljno definirati.  

Primjerice , da prodavatelj ostaje u posjedu nekretnine 60 dana od dana kada je nekretnina u potpunosti isplaćena. 

Dogovorite da se tada napravi primopredaja, da će se zajednički očitati brojila, da će prodavatelj predočiti kupcu sve plaćene račune komunalija, a obvezuje se da će eventualne zaostale dugove podmiriti, itd.

Definirajte i što od namještaja i opreme ostaje u nekretnini, da ne bude kasnijih nesporazuma. 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, felixx je napisao:

Zašto vam je to problematično?

 

 

Problematično mi je jer kupac može potpisat ugovor, napravit predbilježbu i potom ne isplatit kupoprodajni iznos. Nakon toga se ja moram baktati sa skidanjem predbilježbe. U slučaju da isplati kaparu sumnjam  da bi se itko igrao takvim nečim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, Mario_T je napisao:

Problematično mi je jer kupac može potpisat ugovor, napravit predbilježbu i potom ne isplatit kupoprodajni iznos. Nakon toga se ja moram baktati sa skidanjem predbilježbe. U slučaju da isplati kaparu sumnjam  da bi se itko igrao takvim nečim.

Ne vidim da bi imali takvih problema. Ja ih nikada nisam imao. 

Kupac koji ima novac jednostavno želi nekretninu kupiti i isplatiti. Na vama je da procjenite je li kupac ozbiljan - to morate vidjeti već u dogovorima. Ako kupac počne muljati da eto ne može prebaciti novac ili slične cake, odgodit ćete potpis ugovora.  Morate se čvrsto postaviti po tom pitanju - nema nikakvih odgoda, obročnih isplata. Ako želi odmah ugovor, ide procedura koju sam opisao ili nikako.

 

Drugi je slučaj da kupac kupuje kreditom banke, pa ulazite u postupak ishođenja kredita sa upisom hipoteke. U tom slučaju obavezno ide kapara 10%, ja nisam htio uopće pregovarati sa kupcem koji odmah ne bi pristao na takav uvjet. 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija