Jump to content

Bar - zagađenje bukom


SekaT78

Preporučene objave

Molim savjet za sljedeće. U centru imamo bar koji jedini stvara prekomjernu buku. Srijedom, četvrtkom, petkom i subotom rade do 3 u noći. Imaju otvorenu terasu i zvučnike s basovima na najjače. To traje već više od 5 godina. Policija je pozvana toliko više puta da nas prsti bole od zvanja. Policajci su pred nama vikali na konobare da su u prekršaju i da stišaju. Sve je snimljeno i poslano Inspekciji. Oni nisu ustanovili nikakve nepravilnosti, osim da je jedan zaposlenik radio iza 3 u noći. Tražila sam uvid u taj dokument, kad su izvršili nadzor, koliko decibela je izmjereno. Nisu mi nikad odgovorili. Ja sam im izričito napisala kojim danima je buka i kad trebaju doći, a je li to tako bilo, ne znam. Policijski inspektor je osobno jednom došao u nadzor. Citiram ga: što biste vi htjeli gospođo, živjeti u centru i imati mir? Pa jadni turisti nemaju gdje popiti kavu iza 23 sata. Dalje mi je rekao da centar ima dozvolu za puno veće razine buke nego što je to zakonom propisano, nekakva odredba Grada. Je li to istina? Isti inspektor me je uputio da se sama nađem s vlasnikom tog bara i da ćemo pronaći već neko rješenje. Vlasnik je osoba koja je poznata, u čiji spomenuti bar dolaze tipizirani gosti (ne znam kako opisati klijentelu s najskupljim autima i afinitetima prema narodnjačkoj glazbi). Ne vidim što ja trebam tu dogovarati s njim. Dakle, otkantala me policija, otkantala me inspekcija. Nas nekoliko zgrada u nizu ne spava tim danima od vibracija i buke. Hotel s 4* je preko puta nas, i gosti im se žale na tu istu buku. Ugradili smo prozore a najvišim standardom protv buke. Ljeti prozore ne možemo ostaviti otvorene. Zidovi vibriraju. Naša privatna mjerenja zagađenosti buke prelaze sve moguće vrijednosti. Kome se još obratiti? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija