Jump to content
Sign in to follow this  
Miko88

Oduzeta vozačka dozvola u njemackoj

Preporučene objave

Poštovani 

pokusat ću u kratko,2013 selim u Njemačku sa hrvatskom vozačkom dozvolom koju mijenjam za Njemačku vozačku dozvolu (b kategorija).2015  zbog vožnje pod utjecajem alkohola u Njemačkoj ,oduzima mi se vozačka dozvola uz zabranu upravljana motornim vozilom 12 mjeseci.Uvjet da mi ponovno dodijele vozacku je bio MPU (medicinsko-psihološki test).

Medutim ja od sredine 2017 živim,boravim i radim u Hrvatskoj gdje mi nitko nije znao dati odg. kako mogu ponovno do HR vozačke ?!

S druge strane koliko na svoju ruku toliko i na usmenu preporuku policijska uprava zagrebačka ,ponovno krenuo u polaganje vozacke b kategorije(još samo ispit vožnje cekam).Ali s ponovnim razgovorom u policijskoj  su mi dali do znanja da mi niti to neće dalje pomoć,jer navodno ja već imam vozačku dozvolu jer nije poništena prva.    

Hvala unaprijed za bilo kakvu pomoc 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

smatram da PU zagrebačka nema pravo uskratiti Vam izdavanje vozačke dozvole nakon položenog vozačkog ispita

Vi ste Vašu HR vozačku dozvolu zamijenili za njemačku vozačku dozvolu koja je sada nevažeća.

probajte ponovno vidjeti s njima ili jednostavno odite u neku drugu policijsku upravu, jer zahtjev za vozačku se može podnijeti bilo gdje

Podijeli ovu objavu

Prije svega hvala na odgovoru. 

Nisam znao da mogu i u drugu policijsku upravu tražit bilo kakva prava jer živim u zagrebu.Hocu reci ja sam njih molio za upute  sto trebam Učinit i nisu imali nikakav odg već su mi onak iz glave rekli Odi ti sad u Njemačku pa ti to s njima riješi . Ja živim hr već tri godine  i tražim način da dobijem  svoju izvornu vozačku dozvolu s kojom bi vozio samo u hr. Međutim kaže “glavna za promet” zagrebačkoj  :vozačka dozvola nije dokument koji moram posjedovati ! Pa zar ja sa 30 godina trebam da se pomirim s takvom izjavom?

Mene sad zanima dali postoji po zakonu’ bilo sto  koje može tumačiti ili neznam teoriju :imate vozačku dozvolu važeću u hr ali nasmijete vozit jer je nemate,a nemam zabranu vožnje i nesmijem ponovno polagati jer u sustavu stoji da već imam važeću vozačku dozvolu.E sad dali postoji neka zakonska regulativa(koliko ja vidim ne)ili svaka uprava odlučuje za sebe ?

Podijeli ovu objavu

Mjerodavan je pravilnik o vozačkim dozvolama i u njemu ne postoji neka odredba koja bi Vama priječila izdavanje vozačke dozvole.

Možete zamijeniti samo važeću vozačku dozvolu neke zemlje za našu Hrvatsku vozačku.

U ovom slučaju Vi važeću dozvolu nemate od nijedne zemlje. Sada ne možete dobiti dozvolu od njemačke jer više tamo niti ne zivite.

U sustavu MUP-a sasvim sigurno ne piše da imate važeću dozvolu jer je naravno nemate.

Opet ponavljam mišljenje da MUP ne može odbiti izdavanje, podnesite zahtjev i ako žele odbiti onda neka rješenjem odbiju Vaš zahtjev pa se imate pravo žaliti. Po meni MUP nema nikakvu osnovu odbiti zahtjev za izdavanje vozačke dozvole.

Obratite se sektoru za vozače direktno kod MUP-a, nazovite u ministarstvo.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Napravi novi...