Jump to content

Bračna stečevina- stan u inozemstvu


mkov1272

Preporučene objave

Poštovanje,

evo ukratko; suprug i ja smo u brakorazvodu, za par dana imamo ročište i nadam se da će tada brak biti okončan.

Imovinu smo podijelili, osim stana u inozemstvu ( zapadna Europa) koji glasi 50% na njega i 50% na mene, ali kupljen kreditom koji traje jos 7g.

Interesira me kako ide takva procedura, ako se necemo moci dogovoriti? Može li to riješiti Hr. sud?

Imam odvjetnicu, ali je izgleda neiskusna u tom pogledu, jer ne zna odgovor na ovo pitanje.

Suprug ima dvojno drzavljanstvo.

Hvala!

 

 

uređeno: od mkov1272
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Načelno su za postupke radi nekretnina nadležni sudovi mjesta gdje se nekretnine nalaze. Zbog toga vjerujem da biste postupak eventualnog razvrgnuća suvlasničke zajednice trebali pokrenuti u toj zemlji gdje se nekretnina nalazi. Da se radi o našim propisima, razvrgnuće bi išlo tako da bi se stan prodao i podijelio novac.

Kredit je s druge strane dug bračne zajednice i bračni drugovi ga snose zajednički za vrijeme trajanja bračne zajednice, a nakon prestanka bračne zajednice onaj bračni drug koji je snosio cijelu ratu kredita, ima pravo na povrat polovice rate od drugog bračnog druga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija