Jump to content

Lječnički pregled prije početka rada


Benzin

Preporučene objave

Kod poslova s posebnim uvjetima rada poslodavac je dužan budućeg radnika poslati na liječnički pregled prije zasnivanja radnog odnosa. Pri tome poslodavac mora popuniti RA-1 obrazac i naznačiti da je riječ o prethodnom pregledu, a sve kako bi ostvario povrat troškova. Poslodavac mora platiti troškove pregleda, a radnik prilikom pregleda mora zatražiti račun i napomenuti kako je potrebno popuniti dokumentaciju za ostvarenje povrata troškova poslodavcu, a kojega je moguće ostvariti od HZZO. Svakako pazite da napiše da je u pitanju "prethodni pregled", a ne "prvi" ili nešto slično tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...jer nikakvi troškovi zaštite na radu ne smiju teretiti radnika.

Skladištar će vjerojatno biti posao sa posebnim uvjetima rada, ne bi mu rekao poslodavac inače da obavi pregled (iako mu nije dao ni odgovarajuće upute, ni išta slično, ja recimo ne bi ni radila kod takvog poslodavca, ali to je druga tema). Pa u skladu s tim MORA vratiti sredstva plaćena za pregled. U suprotnom je u prekršaju prema Zakonu o zaštiti na radu, čl. 17. st. 6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam dobio uputnicu vidio sam da su to poslovi iz točke 3 po posebnim uvjetima rada . Lječnički sam obavio jučer, ali nitko ništa ne javlja tako da ne znam jel sam ja prošao ili nisam, a ni sestre nisu rekle ništa iako su uzeli broj telefona. Sada ne znam dal da zovem i koga ili da ništa ne diram. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Benzin je napisao:

Kada sam dobio uputnicu vidio sam da su to poslovi iz točke 3 po posebnim uvjetima rada . Lječnički sam obavio jučer, ali nitko ništa ne javlja tako da ne znam jel sam ja prošao ili nisam, a ni sestre nisu rekle ništa iako su uzeli broj telefona. Sada ne znam dal da zovem i koga ili da ništa ne diram. 

Moraju ti dat papir sposoban/nesposoban.Ili ideš kod njih ili šalju doma.Očito ti nisu jučer rekli kako to ide.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija