Jump to content

Pisanje godišnjeg odmora bez radnikova znanja


zmurkica

Preporučene objave

Znaci situacija je sljedeca. Poslodavac mi par mjeseci nije davao na uvid platne liste. Zatim mi ih je dao za par mjeseci odjednom i imao sam sto za vidjeti, 5 dana godisnjeg odmora iskoristeno iako sam siguran da na godisnjem nisam bio. Poslodavac ima sljedece opravdanje, tokom korone nismo cjelo vrijeme radili to jest bilo je dana kada smo ostali doma radi nedostatka posla i on kaze da nam je usmeno rekao kako ce nam pisati par dana godisnjega iz razloga kako bi "spasio firmu". Ja sam mu na to odgovorio da meni nije receno niti jedan put da ce mi se pisati godisnji odmor niti sam se slozio s tom odlukom isti takav odgovor je dobio i od ostalih zaposlenih koji su takoder bili na godisnjem bez znanja o tome, na sto smo dobili odgovor kako je njegovo puno pravo poslati nas na godisnji bez naseg ikakvog pristanka za 50% ukupnih godisnjih dana te da ne treba nikakvu pisanu potvrdu o tome i da je to zakon! Mene zanima da li je ovo moguce jer ja nisam nasao nikakav zakon koji to govori te ne vjerujem da radnik moze ostatio ovoliko zakinut. (tokom cjele pandemije uredno je primao naknadu za svakog zaposlenog radnika od drzave jer nije bilo posla te smo bili doma, ne znam da li to ima kakve veze, ali cisto stavljam u prilog da se zna).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija