Jump to content

stalkanje


rumores

Preporučene objave

Ne radi se o fotelji koju je netko izbacio iz stana, tu netko doslovno sjedi satima i snima mobitelom.

Sta se moze napraviti, s pravne strane. Tko bi bio nadlezan i kako to uopce rijesiti, s obzirom da mi ne znamo tko je tamo, dok on zna koga promatra. I time, tko bi bio "kriv" ako bi eventualno zvali policiju.

p.s. Molim moderatore da obrisu sliku. Jednostavno nisam znala kako drugacije iznijeti problem, a i bez fotografije se osjecam dovoljno ranjivo

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sličnu situaciju sam imala osobno. Čovjek je danima, doslovno 0-24h ležao u autu na mjestu suvozača i držao šiltericu na licu, te promatrao. Jedine promjene u njegovom ponašanju su bile da bi svakih par sati promijenio mjesto na parkiralištu, ali sve u krugu zgrade. Nakon par dana kada sam bila sigurna da nekoga ili nešto promatra, nazvala sam policiju i oni su u roku par minuta poslali svoju patrolu, tako da sam osobno vidjela da im je lik bježao sa autom, a ovi su odjurili za njim. Koji je ishod, nemam pojma, ali tog lika i taj auto više nisam nikada vidjela na parkiralištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Sličnu situaciju sam imala osobno. Čovjek je danima, doslovno 0-24h ležao u autu na mjestu suvozača i držao šiltericu na licu, te promatrao. Jedine promjene u njegovom ponašanju su bile da bi svakih par sati promijenio mjesto na parkiralištu, ali sve u krugu zgrade. Nakon par dana kada sam bila sigurna da nekoga ili nešto promatra, nazvala sam policiju i oni su u roku par minuta poslali svoju patrolu, tako da sam osobno vidjela da im je lik bježao sa autom, a ovi su odjurili za njim. Koji je ishod, nemam pojma, ali tog lika i taj auto više nisam nikada vidjela na parkiralištu.

Ovo je promotrljivo iz nekog životnog aspekta. Ima svakakvih ljudi, s poremećajima. Danas je tehnologija razvijena, on pogleda film i dobije svakakve ideje. Jer te alate koje vidi na filmu, praktički ima i doma. Slažem se, užasna je to situacija, a često takvi likovi kod kojih je problem vjerojatno jedino u nekoj vrsti poremećaja, budu i lako otkriveni, primjećeni. Netko da radi to profesionalno, ne bi bio primjećen, barem manje vjerojatno. 

Savjet forumašu je policija i opis događaja. Ne brinite za dokazivanje i sl. Sliku koju spominjete ne vidim, ali pretpostavljam da ste slikali osobu. Bit će od koristi. Nije normalno takvo ponašanje. Ako se smatrate ugroženim, reagirajte. 

Također, imam jedno pitanje, koliko s normalnim graniči ponašanje privatnih detektiva? Oni isto uhode, prate, skrivečki slikivaju, snimaju. Najpoznatiji su slučajevi kada supružnici angažiraju da ulove preljub. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

jutros nema fotelje (@atomic, na slici se vide krovovi zgrada i na jednom od njih velika siva starinska udobna TV fotelja). Ocito, pod okriljem noci netko ju je sklonio, jer je bila tamo sve do sumraka. Je li moguce da stalker prati objave na legalisu

Osoba koja zivi u stanu iz kojeg sam sminila sliku je slijepa.Pretpostavljam da zato i jesu tako bezobrazni. Nekad na tom krovu bude vise sjedalica. Ko sto rekoh: ljudi se zabavljaju.

Ona za razliku od mene ne vjeruje u sustav, ne zeli policiju.

Mogu li to prijaviti nekako da nju ne upletem. Anonimno. Koja je uopce procedura. Koja je vjerojatnost da policija dodje u nasu zgradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, rumores je napisao:

Mogu li to prijaviti nekako da nju ne upletem. Anonimno. Koja je uopce procedura. Koja je vjerojatnost da policija dodje u nasu zgradu.

Pa samo nazovete nadležnu PP i to je to. Ukratko im kažete o čemu je riječ i dalje oni preuzimaju. Nitko Vas ništa posebno ne pita, a ako želite možete se predstaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Dizem opet ovu temu, jer se radi o istoj osobi, pa da ne objasnjavam sve ispocetka.

Dakle, mlada zenska osoba s invaliditetom, koju se godinama maltretira. Citavu tu obitelj. Ljudi su u redu, zive povuceno, nikom ne smetaju. Ugl. obrazac je ovaj: Cura je materijalno i financijski osigurana, i sad joj treba to uzet. Zajednica joj nade muza, proglase je i mentalno i radno nesposobnom, za koju godinu se ide na sprovod. Svi znaju da je jadna bila bolesna. Dogadalo se i dogada se. Zasto se suti? 

Alternativa je (jer ova se ne da), da je izoliraju, proglase opasnom, ludom, vanzemaljski entitet, davolja nevjesta, itd. itd. i tu ide moje pitanje:

Banka - a zivimo u malom gradu u kojem svi znaju sve - svaka 2(dva) mjeseca salje obavijest o azuriranju podataka zbog zakonske obveze za zastitu od terorizma, i traze da im se osobno javlja.

Banka. 

U suprotnom, nece joj biti dostupne odredene usluge. 

Obavijest je uobicajena, za zakonske propise znam, ali ne znam da ikome salju isti zahtjev tako cesto, tako da sumnjam da se radi o ovom sto vam navodim povise. 

Buduci da ne mogu naci nikakav zakonski akt koji navodi tocno koje usluge Banka ne smije pruzati, molim vas, postoji li, odnosno, o kojim se uslugama radi?

Ima li Banka pravo maltretirati svoje klijente na takav nacin, radi li se o zloupotrebi ovlasti, i kome uopce prijaviti stvar ili traziti zastitu? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija