Jump to content

Prijevara u posredovanju (bez ugovora)


crvenperka32

Preporučene objave

Dobar dan svima,

molim Vas za savjet i pomoc, ako to bude moguce na osnovu informacija koje cu napisati.

Nazovimo ih TVRTKA-A, TVRTKA-B i TVRTKA-C.

Ja sam TVRTKA-A i posredovao sam u sklapanju posla TVRTKE-B i TVRTKE-C. Inace, TVRTKA-B je u nekim odnosima sa mnom tj. radimo u istoj bransi, te sam s njom bio i vecini komunikacije i od nje imam potrazivanja u navedenom poslu. Radi se o financijski "vecem" poslu. Moja TVRTKA-A i TVRTKA-B nemaju nikakav ovjereni pismeni dogovor niti ugovor, medjutim radi se o jasnom usmenom dogovoru, posjedujem poruke na instant messanging programima (WhatsApp, Viber), cak i audio poruke koje mi je TVRTKA-B slala i naglasavala moju ulogu u tu poslu i nazivala me "agentom" i "zastupnikom". Dakle, ne radi s o neovlastenom snimanju nego audio porukama koje mi je TVRTKA-B slala.

Dogodilo se to da sam spojio 2 tvrtke, doprinjeo sklapanju posla i na kraju "ispao glup" tj. izgubio dosta novca.

Znam da nema bas puno podataka, ali mozete li na osnovu ovoga reci kome da se javim s prijavom? Sudu ili policiji, te da li mi što vrijedi usmeni dogovor?

Svjestan sam da ce mi trebati odvjetnik za to, ali zelim se malo pripremiti prije eventualnog sastanaka s nekim.

uređeno: od crvenperka32
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji način ste "ispali glupi", odnosno izgubili dosta novaca, to je nejasno. Jesu li oni Vas kao posrednika "preskočili i sad ste izostavljeni iz daljnjeg poslovanja s tvrtkom B?

Nažalost, ako je tako, nemate za što prijaviti nikoga nikome, ne jer niste imali pisani ugovor o suradnji, već zato što je tržište slobodno i svatko sa svakime može dogovarati kako želi.

Ako mislite da ste posredovali i da trebate dobiti nekakvu naknadu za posredovanje, onda morate tužiti Vašeg nalogodavca za to (pretpostavljam da bi poruke bile dovoljan dokaz oko toga da ste zaista bili angažirani kao posrednik).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija