Jump to content

usmeni dogovor vs pisani (potpisani) ugovor


pero33

Preporučene objave

Dobar dan,

Zanima me što ima veću važnost (I poništava li jedno drugo), usmeni dogovor postignut u 8. mjesecu ( zapisnički zabilježen, da će se pričuva u zgradi uplaćivati na zajednički račun) ili pisani i potpisani Međuvlasnički  ugovor (11.mj) u koji je uglavljen članak po kojem upravljanje zgradom od određenog datuma preuzima gradska tvrtka. Ugovor o upravljanju s izabranim upraviteljem nije skolopljen.
Ne osporavam plaćanje pričuve i redovito sam ju plaćao do potpisivanja ugovora ali nakon potpisivanja ugovora nisam jer smatram da se pričuva treba uplaćivati odabranom upravitelju zgrade ( protiv kojeg sam bio jer uzima 30%).
lp i hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pokušat ću nekakvim kronološkim redom pojasniti:
1. stanari se okupljaju ( neki su vlasnici a neki su najmoprimci) i odlučujemo da treba uplaćivati pričuvu na novootvoreni račun
2. neki stanari koji nisu vlasnici smatraju da gradska firma treba postati upravitelj zgrade 
3. daju advokatu da izradi Međuvlasnički ugovor u koji je uneseno koja firma i od kojeg datuma preuzima upravljanje zgradom (mada se s tom firmom nije kontaktiralo ninakoji način)
4.plaćao sam pričuvu na račun stanara do datuma koji je upisan u Međuvlasničkom ugovoru i nastavit ću plaćati ili kad se sklopi ugovor s firmom o upravljanju zgradom ili kad se ovaj ugovor ili barem članak koji određuje upravitelja ne ponište

- kako poništiti ugovor potpisan od grupe ljudi koji nije realiziran?
- ekipa koja je zagovarala firmu kao upravitelja zgrade na čini ništa po pitanju angažiranja firme koju su ubacili u ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , pero33 je napisao:

pokušat ću nekakvim kronološkim redom pojasniti:
1. stanari se okupljaju ( neki su vlasnici a neki su najmoprimci) i odlučujemo da treba uplaćivati pričuvu na novootvoreni račun
2. neki stanari koji nisu vlasnici smatraju da gradska firma treba postati upravitelj zgrade 

 

Samo suvlasnici odlučuju. Stanari/najmoprimci ne.

 

prije 14 sati , pero33 je napisao:


3. daju advokatu da izradi Međuvlasnički ugovor u koji je uneseno koja firma i od kojeg datuma preuzima upravljanje zgradom (mada se s tom firmom nije kontaktiralo ninakoji način)

Međuvlasnički ugovor nije isto što i dogovor suvlasnika o određivanju Upravitelja i predstavnika suvlasnika.

Međuvlasnički ugovor bi trebali potpisati svi suvlasnici, ovaj drugi da bi bio obvezujući moraju potpisati suvlasnici koji imaju većinu (preko 50% suvlasničkog udjela.

Ne stanari, ne najmoprimci.

Suvlasnici.

prije 14 sati , pero33 je napisao:

 


4.plaćao sam pričuvu na račun stanara do datuma koji je upisan u Međuvlasničkom ugovoru i nastavit ću plaćati ili kad se sklopi ugovor s firmom o upravljanju zgradom ili kad se ovaj ugovor ili barem članak koji određuje upravitelja ne ponište

- kako poništiti ugovor potpisan od grupe ljudi koji nije realiziran?
- ekipa koja je zagovarala firmu kao upravitelja zgrade na čini ništa po pitanju angažiranja firme koju su ubacili u ugovor.

Jesste li vi potpisali taj ugovor?

Je li ga potpisala većina suvlasnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija