Jump to content

Dug Visa Pbz


Koka79

Preporučene objave

Sa kreditom ce biti preko 100tisuca,nemam nikakvih ovrha na plači. Sto se mene tice neka mi uzmu cijelu placu samo da mi ne diraju nekretninu toga me najvise strah. Ionako sam u fazi prodaje kucu,posto bih htjela uzeti stan. Trazila sam ih da me pricakaju do prodaje,ali nazalost odgovor je negativan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Moraju pokušati ovrhu na plaći, a kako nemate drugih ovrha na plaći, tako neće moći pokrenuti ovrhu na nekretnini sve dok je ovakvo stanje sa plaćom.

Kako uopće funkcionira ovrha na nekretnini kod novčanog duga? Uzmimo u obzir npr. sljedeću situaciju: dug je 100 tisuća kuna, dužnik je nezaposlen i ima u vlasništvu nekretninu u vrijednosti od 750 tisuća kuna. Što će se dogoditi ako je to jedini način podmirenja duga? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, AnaAnonima je napisao:

Razumijem da ce ici ovrha na finu, ali ne provode se ovrhe do sredine listopada, ako sam dobro shvatila?

Ovrhovoditelji mogu dostavljati ovršne prijedloge, ali se o njima ne odlučuje dok traje zastoj ovrhe.

prije 22 sati , atomic95 je napisao:

Kako uopće funkcionira ovrha na nekretnini kod novčanog duga? Uzmimo u obzir npr. sljedeću situaciju: dug je 100 tisuća kuna, dužnik je nezaposlen i ima u vlasništvu nekretninu u vrijednosti od 750 tisuća kuna. Što će se dogoditi ako je to jedini način podmirenja duga? 

Teško je to ovako uopćeno odgovoriti. Pitanje je, da li se radi o staroj ili novoj ovrsi radi primjene posljednjih izmjena i dopuna OZ-a. Zatim je pitanje, da li se ovršenik žali da mu je to jedina nekretnina ili da je u pitanju očiti nesrazmjer itd ( ovo vrijedi, ako je ovrha pokrenuta od rujna 2017.). A ako su ispunjeni svi uvjeti za provedbu ovrhe na nekretnini, tada se u sudskom postupku utvrđuje vrijednost predmetne nekretnine i potom se postupak nastavlja na Fina-i koja provodi dražbu nekretnine. Na prvoj el. javnoj dražbi nekretnina se ne može prodati ispod 4/5 utvrđene vrijednosti nekretnine, a na drugoj el.javnoj dražbi ispod 3/5. Prikupljanje ponuda traje 10 radnih dana i nekretnina se prodaje onome tko ponudi za nju najveći iznos i onda se od dobivenog iznosa podmiruje dug ovrhovoditelju, založnim vjerovnicima,  troškovi postupka, porezi..., a nakon toga iznos koji preostane pripada ovršeniku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da, ali sad je zastoj, dok krenu ovrhe budu mi opet skidali s plaće.

 

Do ožujka ću sve podmiriti, nisam mogla dobiti kredit od 15000 kn da sve zatvorim. Banke su jako bezobrazne ako ste u blokadi.

 

Odv i jav. Troškovi su mi bili i kamate oko 5000 kn na glavnicu 33000

 

Ja sam pol otplatila i bila bih sve da nije bilo zastoja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , marincica13 je napisao:

Nemam jos ovrhe nego 2 kredita su na plaći.Zanima me je li PBZ card salje poslodavcu da  uplaćuje?

Vjerovnici prije svega moraju pokrenuti ovršni postupak temeljem vjerodostojne isprave pred javnim bilježnikom. Nakon što ishode ovršnu ispravu (pravomoćno i ovršno rješenje o ovrsi), mogu birati predmet i sredstvo naplate i to između ovrhe na novčanim sredstvima preko Fine i ovrhe na plaći preko poslodavca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, marincica13 je napisao:

Koliko traje ovrsni postupak?

Nema tu pravila. Sve može biti gotovo za mjesec dana ili za par mjeseci. Vjerovnik dostavi javnom bilježniku ovršni prijedlog. Javni bilježnik isti dan donosi rješenje o ovrsi i šalje Vam ga. Ovisi, da li ga odmah zaprimite ili ne, pa ponavlja dostavu ili kasnije Vam ga dostavlja putem oglasne ploče. Zatim ovisi, da li ulažete na njega prigovor pa po prigovoru ide na sud ili ne ulažete prigovor pa je po proteku roka od 8 dana od  Vašeg zaprimanja to rješenje ovršno i podobno za provedbu ovrhe preko Fine ili poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, marincica13 je napisao:

Sad je to doslo odvjetniku koji mi je poslao opomenu pred utuzenje.Dug je 56000 kn,probat ću dogovoriti uplatu po 5000 mjesecno.

Možete pokušati, ali to ne zaustavlja pokretanje ovršnog postupka i ishodovanje ovršne isprave.

Prije 11 minuta, marincica13 je napisao:

Ako me blokiraju, načekat ćexse.

Najčešće to rade, tako prekidaju zastaru i zauzimaju red u čekanju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Bezizlaza je napisao:

Molim Vas pomoc,prvi put se nalazim u ovoj situaciji.Imam dug od 86tisuca prema pbz-u visa kartici jel su mi sve stavili na naplatu.Dobila sam u srijedu dopis od odv.drustva opomenu pred utuzenje.

Sta mi je ciniti?cak mi je zena preko telefona u pbz-u rekla da probam dogovoriti otplatu na rate.

 

Ako dug nije sporan (odnosno, zaista ste napravili dug od 86.000 kn na Visa kartici), onda je jedina opcija ovo što Vam savjetuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Bezizlaza je napisao:

Onda da ne pokusavam slati mail?

Možete poslati mail, zašto ne. Međutim, mislim da će pokrenuti postupak i ishoditi ovršnu ispravu, a na to kada će se preko nje pokušati prisilno naplatiti u ovršnom postupku, može utjecati Vaše ponašanje, odnosno obročno podmirivanje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 23 minuta, marincica13 je napisao:

Mozda će se moći lakše dogovoriti s odvjetnikom kad posalje Prijedlog za ovrhu?!

Da, pregovaranje dolazi nakon ishođenja ovršne isprave. Bitno je za pregovaranje da već sada ukažete na ozbiljnu namjeru da dug otplaćujete, a to možete samo ako već sada vršite uplate u korist ovog potraživanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Koka79 je napisao:

Zanima me ako ovrha ide preko Fine,da li i tada zovu iz agencija da se i njima nesto uplati?

Ne bi trebali zvati, ali zovu.

prije 4 sati , Koka79 je napisao:

Dobila sam opomenu od odvjetnika kad mi ide blokada racuna u 3 valu ili odmah?

Ovrha ne znači nužno i blokada računa. Za dug koji spominjete ovršni postupak bi se trebao pokrenuti u trećem valu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Dijana1979 je napisao:

Dali se prije ovrhe dobije neka obavijest da se na vrijeme moze otvoriti zaštičeni račun?

Daleko ste Vi još od blokade računa, jer još niste niti zaprimili ovršni prijedlog i ovrhovoditelj ne raspolaže ovršnom ispravom s kojom bi mogao provoditi prisilnu naplatu preko Fine ili poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Bezizlaza je napisao:

Ocekujem ovrhu za pbz visu.i buduci da cu imati zasticeni racun moja pretpostavka da ce mi moja banka rba u kojoj primam placu ukinuti dozvoljeni minus kao i kreditnu karticu.

Molim iskustva.hvala

Da, hoće!

Zar nemate prostora u RBA podignuti nekakav kratki kredit ili slično kako bi zatvorili dug u PBZ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda će Vam RBA ponuditi otplatu minusa u obliku jednogodišnjeg kredita, informirajte se!

A možda Vam i PBZ izađe u susret, pišite im, molite ih, odite kod osobnog bankara u PBZ ako Vas mogu pričekati još 3 mj. Za 3 mj. bi mogli nešto dobiti od RBA i riješiti PBZ.

I  najgori scenarij da postanete ovršeni zbog PBZ, ali niti tu nije kraj svijeta. Pretpostavljam da se ne radi o velikom dugu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Glava mi je ko balon od svih informacija.

Netko kaze da je bolje da moj dug zavrsi u agenciji,netko u fini.

Odvjetnil mi je napisao u mailu da cekam rjesenje od biljeznika uvecano za kamate i njihove troskove i da ide blokada racuna.to znaci da ide 1/4 na placi na finu? Ako sam dobro shvatila?

 

Onda mi kazu kad dobijem iznos koji sam duzna na finu da to otplacujem dok ne rijesim i da je to to...nema kamata

 

Netko kaze ima kamata...

Molim Vas ako zna netko odgovore na ova pitanja..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija