Jump to content

Prijava prebivališta


andreanika

Preporučene objave

Poštovani,trebam info.Preselili bi se kod očuha u stan.On nije vlasnik već njegova majka kojoj je on  skrbnik.Možemo li prijaviti prebivalište na adresu stana,kao podstanari,ali da on riješi ugovor  za podstanarstvo,bez majke?Može li on sklopljeni ugovor o podstanarstvu ovjeriti kod bilježnika a mi da se sa njim prijavimo u MUP za prijavu prebivališta?Hvala,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, Borbena7 je napisao:

S tim da ako stvarno nećete biti podstanar nema potrebe sklapati ugovor o najmu, jer je dovoljna njegova izjava da ćete prebivati na toj adresi. 

Pozdrav,

 

Može jedno pitanje da ne otvaram novu temu.....izjava da ću prebivati na nekoj adresi. Postoji li neka primjer kako ta izjava treba izlgedati odnosno što treba napisati u njoj?

Nisam upucen u prijave prebivališta, nisam to nikad radio a trebam se pripremiti, pa bih bio zahvalan na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , sivko je napisao:

Ima MUP izjave koju ispuniš i potpišeš,obrazac 1.Možeš je i sam isprintati i njima predat.A dovoljan ti je i ovjeren ugovor o podstanarstvu.

https://mup.gov.hr/prebivaliste-boraviste-329/329

 

Ugovor nemamo sklopljen, tako da to ne mogu priložiti kao dokument.

A drugi dokument koji MUP prihvaća je suglasnost stanodavca koji mora biti ovjeren ili ispunjen na licu mjesta. Pa me interesiralo dali postoji neki primjer za to ?

 

EDIT: upravo mi je jedna osoba javila da vlasnik mora samnom osobno dati izjavu (usmenu) i to se prihvača za prijavu prebivališta bez sklopljenog ugovora.

 

Hvala na pomoći

uređeno: od Boksipu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija