Jump to content

Neizvršenje ugovorenih radova


Molim-savjet

Preporučene objave

Ugovorio sam usmenim i pisanim putem (WhatsApp/Messanger) sa privatnikom radove na kući i uplatio dio svote po početku radova.
Imam kopije nekoliko uplata bankovni račun, a neke su bile u gotovini cca 15,000 kn.
Nakon mjesec dana prekinuo je radove, opravdavajući se raznim bolestima, obećavajući početi slijedeći tjedan a sada ga više ne javlja na tel.
Poslao sam poruku na WhatsApp da dovrši radove do određenog roka koji nije ispoštovao -odgovorio je više puta da će početi slijedeći tjedan.
Pretpostavljam da trebam poslati preporučeno pismo s zahtjevom da dovrši radove ?

Isto me zanima utuživost istog te odvjetnik koji se bavi sličnim u Zagrebu ili okolici i cca troškovi postupka.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Tema je premještena u podforum Tražim odvjetnika, možda će ovdje biti više sreće.

Kažete da se radi o privatniku, nadam se da se radi o osobi koja ima registrirani obrt ili trgovačko društvo za građevinske radove, i da se ne radi o uplatama na privatni račun. Svakako biste trebali poslati preporučeni pisani poziv o dovršetku radova. Niste uplatili cjelokupni iznos? To znači da možete angažirati nekoga drugoga da dovrši radove?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija