Jump to content

Uskraćivanje vode za piće i prisila


Mihac

Preporučene objave

poštovani,

radi se o mjestu od posebne državne skrbi u kojemu ne postoji komunalna infrastruktura i ne postoji vodovod.
Voda se isključivo mora naručivati preko Općine, a općina ima svog ugovornog prijevoznika, dakle direktna pogodba bez natječaja.

U općini uskraćuju vodu za piće pod izlikom da naručitelj vode nije podmirio obveze za odvoz smeća, koje se ne odvozi i za koje ne postoji ugovor, niti je ikakvo zaduženje sukladno zakonu utuženo ili pokušano biti utuženo.

Obzirom da se radi o osobi koja je teško pokretna, na njezino ime ne postoji nikakav dug, a sve i da postoji, postoje legalni instrumenti koji bi isti i naplatili putem zakona, smije li djelatnica u Općini uskratiti osnovni uvjet za život? VODU!
I ucijenjivati da teško pokretna osoba mora podmiriti dugove od treće osobe, koja pak nema ugovor i nikada nije koristila usluge od navedene Općine?
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Je li teško pokretna osoba prijavljena na toj adresi? O kojoj Općini je riječ?

Naravno, sve je urednop prijavljeno, dobiva pomoć i njegu od Centra za socijalnu skrb. Na nju ne glasi niti jedan račun, niti je ikada koristila bilo kakvu uslugu od dotične općine, a niti ta općina ne isporučuje usluge odvoza smeća, kao što niti ne postoji ugovor niti na tu drugu osobu.
A sve i da postoji ugovor, prema zakonu o komunalnom gospodarstvu i Zakonu o obveznim odnosima, nakon godine dana nastupa zastara potraživanja, osim ako isto nije utuženo prema onome na koga bi navodno glasila usluga....
Uslugu su fiktivno zadužili na osobu koja uopće tu nije imala niti boravište, niti prebivalište, a sada nakon sedam godina za isto terete invalidnu osobu, no ucjenom da neće isporučiti vodu, osim ako se cisterna plati točno pet puta skuplje.....toliku cijenu vode nije u stanju platiti nitko...
Radi se o Općini Lećevica gdje godišnje nestaju milionski iznosi, a na samo 120 obitelji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

U ime invalidne osobe prijaviti slučaj pravobranitelju za osobe s invaliditetom i pučkom pravobranitelju. Radi nadzora nad radom općine (jedinice lokalne samouprave) zatražiti upravni inspekcijski nadzor od strane Ministarstva uprave. I naravno, mediji.

hvala.....pokušao sam prijavu i na policiju, policija je uredno odbila izaći na teren i napraviti zapisnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mihac je napisao:

u nikakvom...tu je u svakom slučaju dug koji se od 2013 godine za uslugu koja nikada nije pružena, niti je itko tu živio, pokušava naplatiti ucjenom.

U tom slučaju, mišljenja sam da Općina nema nikakvo pravo postupati na opisani način. Uz Rubyne sugestije, ja bih sugerirao da se zatraži pomoć CSS-a, da se oni angažiraju i postave određene upite načelniku, pa ukoliko se čovjek želi sramotiti, neka samo izvoli. A mediji svakako, jer ukoliko postoji nešto što gotovo sigurno mijenja stvari, to je javno eksponiranje pojedinaca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , G-man je napisao:

U tom slučaju, mišljenja sam da Općina nema nikakvo pravo postupati na opisani način. Uz Rubyne sugestije, ja bih sugerirao da se zatraži pomoć CSS-a, da se oni angažiraju i postave određene upite načelniku, pa ukoliko se čovjek želi sramotiti, neka samo izvoli. A mediji svakako, jer ukoliko postoji nešto što gotovo sigurno mijenja stvari, to je javno eksponiranje pojedinaca.

nažalost tu je općinski načelnik koji javno nudi mito, a u općini su ljudi koji uglavnom jedva imaju osnovnu školu, a poneki poklonjenu srednju školu....postoje stotine dokaza....svugdje imaju svoje ljude kao hobotnica krakove, pa se nitko nikome neće zamjeriti, a svoj teror, ne znam kako da ga drugačije nazovem, usmjeruju ka pojedincima koji se suprostave nezakonitim radnjama....pokušati ću i prema Centru za socijalnu skrb.
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
, G-man je napisao:

Nitko nije svemoćan, tako da svakako kontaktirajte CSS i medije.

izvinjavam se jer dosta kasnim sa odgovorom. Očigledno ispada da je kriminal svemoćan i vrlo dobro organiziran.
Zašto to tvrdim?
1. Obratio sam se uredu za ljudska prava, vezano za vodu. Odgovor je bio da oni tu ne mogu ništa i da se obratim policiji.
2. Obratio sam se policiji u Kaštel Sućurac, odgovor je da oni ne mogu tu uredovati jer to je takva odluka općine. Zanimljivo je da odluka nije opći upravni akt i da nije utemeljena na zakonu.
3. Poslao sam e-mail mnogim medijima, no mediji znamo da imaju cenzuru i pišu samo naručene članke.
4. Tražio sam preko suda privremenu mjeru. Sudac je držao u ladici 4 mjeseca i na kraju donio rješenje o odbijanju zahtjeva za privremenu mjeru.

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija