Jump to content

Približna cijena ZKI postupka


legalisbird

Preporučene objave

Imam nekoliko (8) poljoprivrednih parcela u kojima sam izvanknjižni vlasnik 1/1, uglavnom male parcele kupljene unazad 2-3 godine (dakle jedan posjedovni list po parceli).

Površine u katastru i gruntovnici su mojom srećom usklađene 1/1.

Napisao sam ZKI ispravni postupak (prijedlog) i planiram ga predati na nadležni sud. No prije nego to  napravim, imam ova pitanja:

  • mislim da je predaja ZKI postupka 250 kn, no koliko otprilike mogu očekivati dodatnih troškova? Sve parcele zajedno broje oko 1.5. hektara i nalaze se jedna do druge u nizu.
  • u ZKI sam također zatražio da izbrišu neke terete koji su unutra upisani prije 1980 godina, hoće li sud po službenoj dužnosti postupiti na moj zahtjev i po tom pitanju ili se to mora naknadno? Nema mi iskreno smisla da se za to stvara novi zahtjev, uglavnom neke zabilježbe za kredite u tadašnjim dinarima, doživotno uzdržavanje i slično.
  • uz ZKI postupak planiram predati i kopije ugovora o kupoprodaji, mogu li to biti kopije iz kućne radinosti ili moram iste ovjeriti kod bilježnika (nadam se da ne)?

Nisam baš uspio pronaći takve informacije na internetu niti ovdje na forumu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne varam, sud će za izlazak na teren naplatiti naknadu troškova, te troškovi za izlazak mjernika, vještaka.

Evo slične teme: https://legalis.hr/topic/87293-uplata-večeg-predujma-od-stvarnog/

Kopije mogu biti bez ovjere, samo je bitno da budu vidljive.

Što se tiče brisanja tereta, morat ćete pričekati nekog drugoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako se ne varam, sud će za izlazak na teren naplatiti naknadu troškova, te troškovi za izlazak mjernika, vještaka.

To sam čuo da postoji mogućnost, ali osim čistog uzimanja novaca, ne vidim koja je svrha ako površine odgovaraju i ako postoje valjani zk ulošci.

Mislim da ću ih pitati prvo koliko bi to moglo koštati, a tek onda odlučiti hoću li predati papire ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako se ne varam, sud će za izlazak na teren naplatiti naknadu troškova, te troškovi za izlazak mjernika, vještaka.

Bio sam danas na sudu i ovo će ipak pričekati neka druga vremena. Ili drugu vlast ili drugu državu, što prije dođe.

Rješavanje ovih čestica koštalo bi više nego čestice vrijede same po sebi. Vrlo čest slučaj u Zagorju, gdje su parcele vrlo male vrijednosti i još manjih prosječnih parcela.

Ali zato sud uzima koliko bi uzeo i za parcelu na Pantovčaku.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija