Jump to content

Izvanredni liječnićki pregled


PURGERAJ

Preporučene objave

    POŠTOVANI

  Dobio sam poziv od MUPa da predam vozačku i da se javim radi izv.lječ.pregleda radi promjene zdrastvenog  stanja ,a zanima me sljedeće....

  Koristim terapiju suboxon koji spada pod narkotike već 10 godina .Radim u prehrambenoj industriji i svake godine obavljam detaljan zdrastveni pregled kao i medicinu rada i psihologa jer je to pravilo firme i tako već 15 godina .Jasno da su upoznati sa mojom terapijom i nemam nikakvih problema ,odnosno "zdrav ko lav" Isto tako u centru za prevenciju  ovisnosti uredno,redovito idem kod psihijatra te nemam nikakve opaske niti ograničenja jer koristim neznatnu ,minimalnu količinu terapije i sa time je moja obiteljska doktorica upoznata..mene zanima ,imaju li ti papiri od poliklinike gdje obavljam pregled ,odnosno medicina rada i nalaz psihijatra ikakvu pravnu valjanost kod MUPa  i pošto nisam doma nego sa obitelji na ljetovanju kako obavijestiti nadležne odnosno kako postupiti pošto neću se vratiti u propisanom roku od 15 dana u kojem se moram javiti i predati vozačku dozvolu

 Kakva su iskustva odnosno kada predam vozačku i javim se u MUP radi pregleda koliko vremenski treba da dobijem vozačku natrag kada obavim sve potrebno

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje i hvala na odgovoru....kod mene ustvari nema nikakve promjene zdrastvenog stanja već koristim 15 godina terapiju za skidanje sa droga jer sam se malo zaigrao prije 20 godina i od onda nikada više .Pošto terapiju koristim u mizernim količinama odnosno neznatnoj količini tako je naveo i psihijatar (koji se na svakom pregledu ljuti zašto to više ne ostavim jer je količina smiješna ) ja nikako da to maknem. Na svim redovnim pregledima za posao i kod psihologa i medicine rada sve je u najboljem redu i nema nikakvog ograničenja radi te terapije a to se vidi i iz nalaza...evo to je jedina moja boljka .Stalno sam na cesti u autu i sa obitelji i nemam nikakav prekršaj niti kaznu i zato me malo to zateklo i to u krivo vrijeme.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Izvanredni liječnićki pregled

Hvala na info i zadnje kada sam već dosadan ,ali valjda bu nekom ova rasprava i odgovori bili od koristi...koliko vremenski traje ili treba sa vrate vozačku nakon kaj dobiješ papire od doktora odnosno medicine rada ? Papire nakon pregleda odnesen u MUP i koliko im treba do povratka vozačke s obzirom na našu ažurnu birokraciju...HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto bi pisalo na njoj? To nije propisano niti jednim propisom.

Na kraju krajeva Vi se uvijek možete raspitati u nadležnoj PU/PP.

Ako mene pitate ja sam uvjeren da je vozačka izdana na rok određen po liječničkom uvjerenju. 

Imam djeda koji svakih godinu dana produljuje vozačku dozvolu a na njoj ne piše nikakvo ograničenje nego mu uvjerenje svake godine izdaju na godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, keka_0 je napisao:

 

Prije 3 godine sam napuhao 2,58 i nakon izvanrednog ljecnickog dobio vozacku na 3 godine.

Zanima me dali trebam ici ponovno na ljecnicki prije produzivanja vozacke posto nemam zapisanu nikakvu zabranu na vozackoj.

I sukladno čl.13 st.1 toč.1 alineja 2 moraš priložiti liječničko uvjerenje.Znači jer je izdana na kraći rok,a izdana je na kraći rok jer je tako pisalo u prijašnjem liječničkom.Ne mješaj kodove za naočale,leće...jer za cugu ne postoje.Ograničenje ti je upisano u dosije vozača.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_01_2_39.html

A u prošlom liječničkom uvjerenju ti je pisalo da si sposoban ali na rok od 3 godine i kada da ideš na novi liječnički.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sivko je napisao:

I sukladno čl.13 st.1 toč.1 alineja 2 moraš priložiti liječničko uvjerenje.Znači jer je izdana na kraći rok,a izdana je na kraći rok jer je tako pisalo u prijašnjem liječničkom.Ne mješaj kodove za naočale,leće...jer za cugu ne postoje.Ograničenje ti je upisano u dosije vozača.

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2019_01_2_39.html

A u prošlom liječničkom uvjerenju ti je pisalo da si sposoban ali na rok od 3 godine i kada da ideš na novi liječnički.

Hvala na odgovoru.Bunilo me jedino to sto nije bila upisana na vozackoj zabrana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija