Jump to content

Dugovanje neplaćene alimentacije s kamatom


mamazabrinuta

Preporučene objave

Poštovani,

sudskom presudom određena su dugovanja za alimentaciju koja je suprug djelomično platio nakon 2 godine od presude. 

Budući se radi o kamati za 10.g i glavnici koja je određena nedostaje još dio novca koji nije uplatio, a koji se odnosi na kamatu. Otac djeteta plovi i plaću dobiva na inozemnom računu te u RH nema nikakvih primanja, bankovnih računa niti imovine koja glasi na njega.

Kojim putem sada ja mogu dokazati da nisu plaćena sva dugovanja s kamatom prema sudskoj presudi jer plaćeni iznos premašuje glavnicu, ali ne obuhvaća cijeli iznos s kamatom.

S obzirom da je na opisu plaćanja putem tekućeg računa kojim je izvršio plaćanje naznačio da je prema presudi platio dugovanje s kamatom postoji li neka zastara za ostatak novca ili moram podnijeti neki zahtjev i kome kojim bih iskazala da dugovanja nisu u cijelosti plaćena - tko izračunava i na čiji trošak  iznos dugovanja s kamatom koji je preostao?

Ja sam sama izračunala prema tablicama priloženim na internetu te znam koliki bi iznos trebao biti uplaćen, ali taj izračun nije službeno valjan.

Hvala najljepša na pomoći,

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, mamazabrinuta je napisao:

Kojim putem sada ja mogu dokazati da nisu plaćena sva dugovanja s kamatom

Kome bi to željeli dokazati?

prije 1 sat, mamazabrinuta je napisao:

postoji li neka zastara za ostatak novca ili moram podnijeti neki zahtjev i kome kojim

Pokušajem naplate na FINA-i ste prekinuli zastarni rok koji nastupa 10. godina od pravomoćnosti odluke, odnosno kako se ovdje radi o povremenim tražbinama nastupa u roku od 3. godine od dospijeća svake pojedine tražbine.

prije 1 sat, mamazabrinuta je napisao:

- tko izračunava i na čiji trošak  iznos dugovanja s kamatom

Trošak predujmi onaj kome je obračun potreban, a kasnije mu ga podmiri dužnik kao trošak postupka.

Prije 46 minuta, mamazabrinuta je napisao:

Fina naplaćuje svoj izračun i to jako skupo.

Svatko će Vam ispostaviti račun za ovakvu uslugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, to znači da mi 10 g. teče od dana podošenja zahtjeva FINI iako Fina nije uspjela ništa napraviti?

Ukoliko je sada npr. ostalo još 15.000 kn koje nije platio, ja mogu bilo kada ponovno podnijeti zahtjev Fini?

Ili 

Mogu otići na Državno odvjetništvo i tamo podnijeti zahtjev za naplatu?

Mogu li sudskom vještaku dati na izračun kamatu od dana uplate kako bih dokazala da nije u potpunosti sve uplatio? Tim njegovim izračunom onda mogu potraživati ostatk? Trebam li sada dokumentirati da postoji zaostatak koji nije platio? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači li to da ovaj iznos kamata koji je preostao ne zastarijeva činjenicom da je uplata izvršena (iako ne u cijelosti) te mogu bilo kada ponovno otići na Finu - oni će svejedno tada vršiti ponovni izračun i utvrditi kolika su njegova dugovanja u slučaju da bude imao tada otvoren račun na koji bi se mogla izvršiti ovrha? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija